Alfa Laval wielokrotnie zmieniała zarówno portfolio płytowych uszczelkowych wymienników ciepła jak wprowadzała rozwiązania mające na celu poprawę funkcjonalności samego urządzenia. Kontynuując ten trend oferuje teraz płyty o grubości 0,4 mm zamiast 0,5 mm.

Alfa Laval: Wymienniki o grubości płyt tylko 0,4 mm
Innowacyjne portfolio chłodnic uszczelkowychPortfolio wymienników uszczelkowych z płytami o grubości 0,4 mm

Alfa Laval wielokrotnie zmieniała zarówno portfolio płytowych uszczelkowych wymienników ciepła jak i same wymienniki, wprowadzając rozwiązania mające na celu poprawę funkcjonalności urządzenia i jego parametrów pracy.
Obecnie kontynuując tę ideę, dla większości najbardziej popularnych płytowych uszczelkowych chłodnic, Alfa Laval wprowadziła na rynek płyty o grubości 0,4 mm. Wymienniki z taką grubością płyt wykazują takie same cechy wytrzymałości. Z uwagi jednak na zużycie materiału korzyści dla klienta są niezaprzeczalne: nawet do 10% niższa cena zakupu urządzenia.

Wymienniki z grubością płyt 0,4 mm są montowane na linii produkcyjnej Alfa Laval tzw. szybkich dostaw. Dla większość z nich czas produkcji wynosi 5 dni.

Możliwość zastosowania płyty o grubości 0,4 mm jest determinowana ciśnieniem pracy w instalacji, gdyż stosuje się je tylko dla kategorii PED = 0. W związku z tym istotną informacją przy doborze wymienników jest obok jego parametrów pracy także parametry ciśnienia jakie panują w instalacjach.


Źródło: Alfa Laval