System opatentowany przez inżynierów Fondital

Aleternum® - pełna ochrona przed korozją grzejników
Grzejniki aluminiowe od wielu lat stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań w dziedzinie systemów grzewczych. Swoją pozycję zawdzięczają przede wszystkim długiej liście zalet, do których należą - wysoka skuteczność, komfort obsługi, interesujący design, oraz przede wszystkim szybkie dostosowywanie się do zmian temperatury w pomieszczeniu, w którym są zainstalowane. Dbając o jak najwyższą jakość swoich produktów firma Fondital będąca jednym z czołowych producentów grzejników aluminiowych, pragnie zaproponować innowacyjną technologię zwiększającą komfort użytkowania grzejników aluminiowych – wewnętrzną powłokę antykorozyjną Aleternum®.

Punktem wyjścia dla stworzenia nowej generacji grzejników aluminiowych stała się dla firmy Fondital potrzeba rozwiązania problemu korozji będącej jednym z głównych czynników niszczenia komponentów instalacji grzewczych. Aby sprostać wymaganiom rynku dotyczącym trwałości i wydajności firma Fondital opracowała Aleternum® – powłokę powstałą na bazie żywicy, której głównym zadaniem jest ochrona komory grzejnika oraz zapobieganie korozji poprzez niedopuszczenie do gromadzenia się mułu. Jak wykazały testy dzięki powłoce Aleternum® w grzejnikach, w których znalazła ona zastosowanie, nie dochodzi do powstania pęcherzyków gazu obniżających wydajność cieplną, dzięki czemu problem nierównej dystrybucji energii cieplnej zostaje wyeliminowany.

Wysokie parametry grzewcze nie są jednak jedynym pozytywnym rezultatem badań nad konstrukcją i technologią prowadzonych w laboratoriach firmy Fondital. Standardowe grzejniki aluminiowe wymagają pH wody w przedziale pomiędzy 7 a 8. Jeśli pH nie mieści się w tym przedziale może dojść do korozji. W przypadku grzejników z systemem Aleternum® pH wody nie ma znaczenia (dozwolony szeroki przedział pH pomiędzy 5 a 10), gdyż jak wykazały długoterminowe testy powłoka zapewnia trwałą ochronę nawet
w przypadku wody twardej oraz zanieczyszczonej. Grzejniki z antykorozyjną powłoką Aleternum® są równie wydajne jak grzejniki bez powłoki, nie wpływa ona także na wagę grzejnika.

W rezultacie dzięki zastosowaniu zaawansowanej i opatentowanej technologii w produkcji powłoki Aleternum® firma Fondital jest w stanie zagwarantować 15 letni okres gwarancji. Wszystko to sprawia, że Aleternum® wprowadza systemy grzewcze w nową erę stając się synonimem bezpieczeństwa i maksymalnych osiągów sprawiających, że instalacja zachowuje swoje pierwotne właściwości bez względu na upływ czasu.


Źródło: ''