Od przyznania Polsce i Ukrainie organizacji Euro 2012 na giełdzie inwestorzy kupują akcje spółek budowlanych. Od czterech sesji akcje firm, które mogą zarobić na organizacji imprezy sprzedają się świetnie.

Najbardziej poszukiwane są papiery firm budowlanych, które mają szansę na kontrakty przy budowie np. autostrad i stadionów (Mostostale, Budimex, Żurawie), hotelarskiego Orbisu czy operatora autostrad Stalexportu. Najbliższe lata to boom dla spółek budowlanych. Unia ma dla Polski zarezerwowane 150 mld zł na inwestycje w infrastrukturę na lata 2007-2013.

Budżet państwa wyłoży kilkadziesiąt miliardów złotych. Z najważniejszych projektów inwestycyjnych na pierwszym planie są stadiony. Mają powstać nowe: w Gdańsku, Warszawie, we Wrocławiu. Zmodernizowany zostanie obiekt w Poznaniu. W samej Warszawie, obok stadionu, trzeba również wybudować obwodnicę, drugą linię metra, nowe hotele. Planowane jest oddanie do użytku ponad tysiąca kilometrów nowych autostrad i dróg ekspresowych, a także modernizacja przejść granicznych, lotnisk i kolei.

Źródło: TVN24