Dziesięć lat temu moda na eko-budownictwo opanowała Niemcy. Dziś zdobywa Polski rynek. Koszty budowy domu energooszczędnego zwracają się bardzo szybko, równie szybko jak wzrasta świadomość ekologiczna Polaków.


Informacja prasowa - 02.12.2008 r.
Promienie słoneczne to źródło czystej i odnawialnej energii. Nowoczesne rozwiązania pozwalają ograniczyć koszty zużywanej energii nawet o 70%, a tym samym zmniejszyć ilość emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla. Kolektory słoneczne są nowoczesnym i tanim w eksploatacji źródłem ciepła. Działanie kolektorów polega na zamianie energii promieniowania słonecznego na ciepło, które wykorzystuje się do podgrzewania:
- wody użytkowej,
- wspomagania centralnego ogrzewania,
- ogrzewania wody w basenach.


Wychodząc naprzeciw wyzwaniom nowoczesnego budownictwa elta Solar organizuje Akademię Solarną - cykl szkoleń poświęcony instalacjom oraz technikom solarnym. Akademia Solarna elta Solar ma na celu dostarczenie fachowcom specjalistycznej wiedzy na temat rodzajów zestawów solarnych, ich praktycznego zastosowania oraz na temat ich budowy i montażu. Organizator ma nadzieję, że spotkania Akademii Solarnej przyczynią się do wzrostu świadomości na temat energii słonecznej i jej praktycznego wykorzystania, a także pomogą propagować proekologiczne postawy.
Oferta elta Solar jest odpowiedzią na aktualne tendencje rynkowe, zgodnie z którymi coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie energii odnawialnej.
Najbliższe szkolenie Akademii Solarnej odbędzie się w styczniu 2009 w Warszawie i w lutym 2009 w Katowicach. Szczegóły na stronie www.elta-solar.pl
Grono dostawców, z którymi elta Solar nawiązała ścisłą współpracę, obejmuje renomowanych producentów technik solarnych między innymi z Niemiec, Czech oraz Szwajcarii. W ofercie elta Solar znajdują się m.in. kolektory Wikora, CitrinSolar, AMK, elta Solar oraz Regulus. Są też układy sterowania, grupy pompowe czy zasobniki solarne. Wszystkie urządzenia posiadają uznane certyfikaty, m.in. DIN, TÜV czy ESTIF, przyznawane przez niezależnych ekspertów. Stanowią one gwarancję, iż urządzenia z oferty elta Solar spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Szeroka gama produktów pozwala na stworzenie kompletnego zestawu solarnego. W przyszłości planowane jest rozszerzenie katalogu firmowego o urządzenia także innych uznanych producentów.