Data rozpoczęcia
2009-11-05
Data zakończenia
2009-11-05

termin: 05.11.2009 miejsce: Wrocław


Jak budować domy, aby oszczędzać energię i chronić środowisko? Rozwiązaniem jest wznoszenie budynków, które do ogrzewania wykorzystują ciepło ziemi i słońca.
Można w ten sposób zaoszczędzić nawet 90 proc. z tego, co normalnie wydaje się na ogrzewanie domu. Praktyczne szczegóły takich proekologicznych i przyjaznych dla kieszeni inwestycji poznają uczestnicy Dni Domów Pasywnych organizowanych przez biuro projektowe Lipińscy Domy we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Spotkania wspiera ogólnoeuropejski program oszczędzania energii w budownictwie - ILETE, finansowany przez Komisję Europejską.
Organizatorzy zapraszają architektów, inwestorów, developerów, studentów, specjalistów z branży budowlanej do udziału w Akademii Energooszczędności. Spotkania odbędą się 5 listopada we Wrocławskim Parku Przemysłowym. Wstęp dla studentów jest bezpłatny. Oto kilka wybranych tematów: energia odnawialna-energią przyszłości; nakłady inwestycyjne a oszczędności z użytkowania budynków energooszczędnych. W programie jest również ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą pracę dyplomową lub projekt z budownictwa niskoenergetycznego.
Imprezą otwartą dla wszystkich zainteresowanych są VI Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych, w ramach których odbędą się Targi Budownictwa Energooszczędnego w Smolcu (6-7 listopada przy ul. Cisowej 1). Uczestniczące w targach firmy i specjaliści zaprezentują nowoczesne materiały i technologie budowy domów energooszczędnych. Jedną z atrakcji będzie możliwość zwiedzenia pierwszego certyfikowanego domu pasywnego w Europie Środkowo - Wschodniej. W domach pasywnych zapotrzebowanie na energię jest aż 8-10-krotnie mniejsze niż w budynkach tradycyjnych. Wstęp na targi jest bezpłatny.