Dotąd wykorzystywano promienie słońca do wytwarzania prądu lub podgrzewania wody. Berlüf skutecznie nagrzewa świeże powietrze.

AIR SOLAR - Genialny w swej prostocie
Air Solar to innowacyjne urządzenie, które wykorzystuje energię słoneczną do ogrzewania powietrza nawiewanego do pomieszczeń.
Idealnie sprawdza się jako urządzenie wspomagające tradycyjne systemy ogrzewania w budynkach energooszczędnych i domach pasywnych.
Wydajność urządzenia wynosi zaskakująco wiele, bo aż 100 m³/h.

Jak to działa?
Świeże powietrze jest zasysane w dolnej części urządzenia, następnie przepływa pomiędzy specjalnie wyprofilowanymi przegrodami gdzie odbiera energię cieplną wytworzoną w urządzeniu.
Dalej, przy pomocy wentylatora, jest transportowane do kanału wykonanego w ścianie budynku i rozprowadzane w pomieszczeniu.
Maksymalna moc grzewcza urządzenia wynosi około 3 KW i jest ona uzależniona od nasłonecznienia i warunków atmosferycznych. W praktyce urządzenie może ogrzać przepływające pomiędzy przegrodami powietrze nawet o 60 °C. Urządzenie wyposażone jest w czujnik temperatury, który gwarantuje pracę w trybie
automatycznym. Wentylator zaczyna pracować w chwili, gdy temperatura powietrza nawiewanego do pomieszczenia będzie wyższa lub równa temperaturze nastawionej przez użytkownika.

Ekologia przede wszystkim
Urządzenie występuje w dwóch wariantach.
W wariancie pierwszym zastosowany został wentylator z silnikiem o mocy 20W, który jest zasilany prądem elektrycznym z sieci 230 VAC /50Hz.
W wariancie drugim urządzenie jest w 100 proc. zasilane energią słoneczną, a zastosowany wentylator z silnikiem prądu stałego moc czerpie z baterii fotowoltaicznej umieszczone nad urządzeniem. Drugi wariant jest w pełni ekologiczny i niestosowany do tej pory w innych urządzeniach.


Źródło: Berlüf GmbH