Zakład Air Products w Siewierzu otrzymał prestiżową europejską złotą nagrodę stowarzyszenia EIGA w dziedzinie bezpieczeństwa.

Air Products wyróżniony złotą nagrodą EIGA
Warszawa, 29 sierpnia 2011 r. – Zakład w Siewierzu należący do Air Products, największego dostawcy gazów technicznych w Polsce, otrzymał europejską złotą nagrodę stowarzyszenia EIGA (European Industrial Gases Association – Europejskie Stowarzyszenie Gazów Technicznych), która jest najbardziej prestiżową nagrodą w tej branży, przyznawaną za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa.

Zakład Air Products w Siewierzu otrzymał złotą nagrodę stowarzyszenia EIGA za 1 500 000 przepracowanych godzin bez wypadków powodujących straty w czasie pracy zakładu.
To najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez stowarzyszenie EIGA za 15 kolejnych lat lub 1 milion przepracowanych godzin bez wypadków powodujących straty w czasie pracy zakładu. Złota nagroda stowarzyszenia EIGA po raz kolejny przyznana zakładowi Air Products w Siewierzu, potwierdza jego funkcjonowanie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w branży oraz zaangażowanie firmy na tym polu. Zakład Air Products w Siewierzu został uhonorowany tą nagrodą także w ubiegłym roku.

„Bezpieczeństwo to jeden z priorytetów dla firmy Air Products. Działamy odpowiedzialnie, dlatego też chcemy zapewnić całkowitą zgodność funkcjonowania Air Products ze światowymi standardami bezpieczeństwa. Organizujemy dla pracowników liczne szkolenia oraz stale informujemy ich o zasadach bezpieczeństwa, ponieważ tylko wspólny wysiłek może zapewnić nam osiąganie zamierzonych celów. Poza respektowaniem wymogów obowiązujących w całej branży, ustalamy także wewnętrznie bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa pracy w naszych zakładach. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych pracowników, ponieważ to właśnie dzięki ich zaangażowaniu udało nam się uzyskać ten wynik, doceniony przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Gazów Technicznych (EIGA)” – powiedział Tadeusz Świerkosz, menedżer ds. bezpieczeństwa, Air Products.

W uznaniu dla dostosowania standardów operacyjnych do najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i środowiska pracy (Environmental Health and Safety), Europejskie Stowarzyszenie Producentów Gazów Technicznych (EIGA) przyznało złotą nagrodę w dziedzinie bezpieczeństwa także innemu europejskiemu zakładowi Air Products, zlokalizowanemu w Aberdeen w Szkocji. Nagrodę przyznano za 50 kolejnych lat bez wypadków powodujących straty w czasie pracy zakładu. Jest to następny wyraz uznania dla zaangażowania Air Products w zapewnianie bezpieczeństwa w środowisku pracy oraz potwierdzenie osiągnięć firmy na tym polu.

„Dzięki temu, że Air Products stale działa zgodnie z i w oparciu o te wysokie standardy bezpieczeństwa, korzyści odnoszą nasi pracownicy, klienci, dostawcy oraz lokalne społeczności” – dodał Tadeusz Świerkosz.


Air ProductsAir Products (NYSE: APD) obsługuje klientów na rynku przemysłowym, energetycznym, technologicznym oraz medycznym na całym świecie, dostarczając im wyjątkową gamę gazów atmosferycznych, procesowych i specjalnych, osprzęt oraz usługi serwisowe. Założona w 1940 roku firma jest liderem w swojej branży na szybko rozwijających się rynkach półprzewodników, wodoru, domowych usług medycznych, skraplania gazu ziemnego oraz produkcji zaawansowanych powłok i klejów. Firma Air Products znana jest z innowacyjności, wysokiej sprawności działania oraz zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Przychody Air Products w 2009 roku wyniosły 8,3 miliarda dolarów amerykańskich. Firma prowadzi działalność w ponad 40 krajach na świecie zatrudniając 18,9 tysiąca pracowników.
Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma Air Products, która jest obecna w Polsce od 18 lat, konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce.