Na tegorocznych norymberskich targach IKK Danfoss wśród licznej oferty zaprezentował nowe agregaty skraplające z optymalnie niskim poziomem hałasu


Optyma PlusTM to kompaktowe urządzenia firmy Danfoss w pełni fabrycznie przygotowane do szybkiej instalacji i cichej pracy.
Teraz w łatwy i szybki sposób można zamontować jednostkę, zainstalować parownik, załadować system, włączyć urządzenie i uruchomić proces chłodzenia. Nowa seria Optyma PlusTM zbudowana jest ze znanych w praktyce komponentów.

Optyma PlusTM jest urządzeniem wolnostojącym, które może być zamontowane na ścianie lub dachu w zależności od zapotrzebowania. Przy wysokim COP, niskim poziomie hałasu i zużyciu energii nowy agregat znacznie ułatwia ochładzanie pomieszczenia. Warty podkreślenia jest fakt, że wszystkie jednostki są w pełni okablowane i testowane fabrycznie.
"Klienci mogą być pewni jakości urządzeń Optyma PlusTM uzupełniających znaną serię OptymaTM, gdyż każda Optyma PlusTM jest zbudowana z najlepszych elementów i podzespołów, jakie Danfoss oferuje na dzień dzisiejszy" – mówi Michael Antoniussen, manager projektu w Danfoss Systems and Assemblies.
Seria jednostek kondensacyjnych Optyma PlusTM liczy obecnie 15 modeli, wszystkie pracują na czynniku chłodniczym R404a.
Urządzenia serii Optyma PlusTM doskonale pasują do takich miejsc jak:
- chłodnie i mroźnie
- piwniczki na wino lub piwo
- małe punkty gastronomiczne
- sklepy.
Producent zapowiada, że asortyment agregatów tej serii będzie rozszerzany w 2007 roku.
>>> Optyma PlusTM plik PDF 4026 kB – wersja angielska