Climaveneta - dostawca agregatów wody lodowej dla 20tej Olimpiady Zimowej Turyn 2005.

Firma Climaveneta dostarcza cztery agregaty wody lodowej do budynku Palavela w Turynie. Zastosowano dwa agregaty BH/ESRAT 5404 LN w wersji wyciszonej o 1250 kW każdy ,dla potrzeb klimatyzacji hal sportowych, oraz dwa agregaty BH/SRAT 2402 BT LN dla potrzeb lodowisk o mocy 370 kW każdy.
Palavela przyciąga specjalną uwagę swoim formalnym wyglądem i rozmiarami.

BH/ESRAT 1502-7204
Palavela, jeden z najbardziej reprezentatywnych oraz najbardziej innowacyjnych budynków w kategoriach kształtu i formy w Turynie, przeszedł intensywne prace modernizatorskie. Renowacja utworzyła budynek bezpiecznym i funkcjonalnym, aby mogły się w nim odbywać zawody z Łyżwiarstwa Figurowego oraz Short-Track podczas XX Olimpiady Zimowej 2006 odbywającej się w Turynie.

Budynek Palavela w Turynie
Źródło: www.agenziatorino2006.it

Palavela została odnowiona przez architektów Gae Aulenti oraz Arnoldo De Bernami.
Budynek o bardzo wysokim standardzie architektonicznym został zaprojektowany dla wystawy "Italia 61", która stanowiła część obchodów pierwszej rocznicy Zjednoczenia Narodowego Włoch. Palavela ma niezwykły kształt, gdyż została zbudowana na bazie okręgu o średnicy 130m wpisanego w sześciokąt. Główny element posiada we własnym obrębie 150-metrową strukturę o średnicy koła. Struktura dachu jest zbudowana ze szkła.
Po olimpiadzie w Palavelii będą się odbywały zawody z różnych dyscyplin sportowych, jak i różnorodne wydarzenia, takie jak koncerty, konferencje i targi.
Źródło: A.C. Refrigeration Sp. z o.o.