AeroCAD to program doboru elementów wentylacji kanałowej, wentylatorów, nagrzewnic, chłodnic, itp. urządzeń produkowanych przez Remak.

AeroCAD - nowa wersja programu doboru
W nowej wersji AeroCAD (version 4.8.13):
- teraz typoszereg AeroMaster XP może być projektowany z wyższą klasą szczelności obudowy - L2 (EN 1886); obudowa znajduje właściwe zastosowanie dla układów higienicznych w centralach wentylacyjnych
- program posiada nową funkcję określania dowolnego parametru temperaturowego i wilgotnościowego przed nagrzewnicą elektryczną i gazową (analogicznie jak w przypadku wymienników wodnych);
- urządzenia AeroMaster XP 04 zostały rozbudowane o kilka nowych zespołów wentylatorowych co umożliwiło szerszy zakres pracy urządzenia (800 m3/h - 1500 m3/h).


Oprogramowanie AeroCaD można znaleźć na stronie internetowej poświęconej programowi doboru oraz na prezentacji DVD-ROM. W celu zamówienia płyty DVD lub materiałów technicznych należy przesłać maila na adres biuro@4vent.pl.

AeroCAD dla Windows jest pozornie prostym, ale faktycznie nadzwyczajnie rozbudowanym narzędziem zawierającym zaawansowaną matematycznie aplikację, perfekcyjną grafikę i wirtualnie dobierane elementy.
AeroCad jest skierowany do specjalistów, inżynierów branżowych oraz studentów, do tworzenia precyzyjnych, szybkich i profesjonalnych doborów urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
AeroCAD ma dwie twarze – dwa warianty interfejsu użytkownika. AeroCAD Professional pozwala na niezwykłą elastyczność wyboru, indywidualną modyfikację konfiguracji. AeroCAD Express jest szybkim i przyjemnym dla użytkownika programem do wyboru i obliczeń, który umożliwia znalezienie prostych urządzeń w internetowej bazie danych.
AeroCAD rozszerzany jest ciągle o kolejne wersję językowe zgodnie z potrzebami nowych rynków. Obecnie dostępne są języki czeski, słowacki, rosyjski, angielski, niemiecki, polski, estoński i węgierski.
Wymagania sprzętowe: CPU –AMD lub Intel 1 GHz / VGA – AGP 32 MB z wsparciem OpenGL / HDD – 100 MB (tylko dla AeroCAD) / rozdzielczość ekranu – 1024x768 i wyższy / mysz / Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, dostęp do Internetu.
Program jest darmowy z prawami autorskimi należącymi do firmy REMAK a.s. Może być używany po uprzednim spełnieniu warunku zarejestrowania użytkownika i wyrażeniem zgody na warunki licencyjne.Źródło: ''