Jedyna nagrzewnica do szybkiej instalacji z rekuperatorem.

AERIS ENO - jedyna taka nagrzewnica na rynku

Nagrzewnice wtórne AERIS ENO powstały w szczególności z myślą o instalacjach w domach pasywnych i energooszczędnych, ale również w takich, w których chcemy opóźnić moment załączenia się systemu grzewczego lub zapewnić zadaną temperaturę nawiewu.

Nagrzewnica wtórna jest także nieodzownym wyposażeniem rekuperatorów AERIS montowanych w biurach, gdzie wymagane jest zapewnienie temperatury nawiewu o zadanej wartości.

Nagrzewnice przystosowane są do rekuperatorów AERIS 350 i AERIS 550. Występują w dwóch średnicach: 160 i 200 mm. Każda z nich posiada też do wyboru dwie moce grzewcze.

AERIS ENO to jedyna nagrzewnica na rynku, która bez zbędnej rozbudowy jest gotowa do podpięcia w instalację współpracującą z rekuperatorami AERIS. Jest urządzeniem bardzo łatwym i szybkim w montażu z prostą i czytelną instrukcją montażu i sterowania.

Konstrukcja
Obudowa nagrzewnicy wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej. Króćce przyłączeniowe posiadają odpowiednio dobrane średnice, umożliwiające połączenie z typowymi kanałami o przekroju okrągłym. Montaż polega na wsunięciu króćca nagrzewnicy do kanału. Powietrze ogrzewane jest przy pomocy rurkowych elementów grzejnych, z płaszczem ze stali kwasoodpornej AISI 321 (1H18N9T).
Skrzynka łączeniowa na obudowie nagrzewnicy zawiera:
- listwę zaciskową do podłączenia zasilania i sterowania,
- ogranicznik temperatury (z automatycznym powrotem),
- wyłącznik termiczny (resetowany ręcznie),
- dławnice gumowe, zamienne z dławnicami typu PG,
- przekaźnik półprzewodnikowy.

Więcej: www.ventermo.pl
>>


Źródło: Rekuperatory.pl