Sanpol zdecydował się oddać administrację środowiskiem SAP w outsourcing firmie itelligence. Umowa obejmuje wsparcie w zapewnianiu wydajności i dostępności środowisk SAP ERP oraz SAP BI. W ramach współpracy Sanpol korzysta z usług Administratora Doskonałego z itelligence. Dzięki temu nie musi poszukiwać własnego specjalisty.

Administrator Doskonały jest odpowiednikiem doświadczonego, wyszkolonego administratora SAP. Wielomiesięczne cykle szkoleniowe i kilkanaście lat doświadczeń w swojej dziedzinie gwarantują mu szerokie spektrum wiedzy. Jego czas pracy znacznie wykracza ponad standardowy czas administratora – pracuje w tygodniu od 7:00 do 22:00, a w soboty od 8:00 do 14:00. Nie jeździ na urlopy. W rzeczywistości za wirtualnym omnibusem kryje się 5 specjalistów delegowanych z zespołu administratorów itelligence. Z ich kompetencji i czasu Sanpol korzysta w zależności od potrzeby.

Na przykładzie Sanpolu naocznie widać jak wiele korzyści może odnieść klient wspierany przez Administratora Doskonałego z itelligence. – mówi Marek Szczerba, Kierownik Działu BC w itelligence Sp. z o.o. – Administrator ten nie naraża Sanpolu na eksperymenty ze środowiskiem SAP, ma wieloletnie doświadczenie i wiedzę na ten temat. Jest dostępny w godzinach potrzebnych klientowi, nie choruje, nie wykorzystuje wolnych dni i nie jeździ na urlopy. Dodatkowo Sanpol nie musi angażować sił i środków w rekrutację trudno dostępnego na rynku pracy specjalisty ds. administracji SAP.

Do administracji rozwiązania SAP w Sanpolu itelligence wykorzystuje SAP Solution Managera. Jest to platforma administracji, monitoringu i wsparcia systemów SAP, gwarantująca ich najwyższy poziom dostępności i wydajności, a także umożliwiająca ich modyfikowanie i aktualizowanie. Sanpol korzysta ze współdzielonego dla klientów itelligence SAP Solution Managera, oszczędza także czas i zasoby związane z instalacją, konfigurowaniem i zarządzaniem platformą SAP Solution Manager.

Szczególnie doceniamy w itelligence elastyczne podejście. Administratorowi Doskonałemu możemy nie tylko narzucać dogodne dla nas godziny pracy, ale także interesujący nas zakres. Chcieliśmy oddać w outsourcing wyłącznie usługę administracji SAP, ale już opiekę nad systemami operacyjnymi sprawujemy sami. – mówi Krzysztof Kasperek, Dyrektor ds. Informatyki w Sanpol Sp. z o.o. – itelligence bez zastrzeżenia przyjęło taki podział prac, choć ma doświadczenia w kompleksowym wsparciu - również w obszarach administracji systemowej i serwerowej.

Sanpol korzysta z rozwiązania SAP ERP i SAP BI od 2006 roku. Z rozwiązania korzysta 270 użytkowników. Zakres umowy wsparcia obejmuje monitorowanie dostępności systemu, monitorowanie i rozwiązywanie problemów technicznych, monitorowanie wydajności systemu, udostępnienie współdzielonego SAP Solution Managera, instalację poprawek oraz wykonywanie kopii systemu.

Sanpol Sp. z o.o. jest wiodącą polską firmą handlową w branży artykułów instalacji grzewczej i sanitarnej. Spółka obecna jest na polskim rynku od 1992 roku. Firma utrzymuje czołowe miejsce w branży wyposażenia łazienek, systemów grzewczych, instalacyjnych oraz wnętrz. Posiada 18 jednostek, gdzie zatrudnia 440 pracowników. Centrala firmy znajduje się w Poznaniu. W kwietniu 2008 Sanpol otrzymał Geparda Biznesu w kategorii „Najbardziej dynamiczna firma województwa wielkopolskiego w roku 2007”.

Więcej informacji: www.sanpol.pl

itelligence Sp. z o.o. jest firmą doradztwa biznesowego. Należy do międzynarodowej Grupy mającej oddziały w 17 krajach świata. Specjalizuje się w usprawnianiu procesów biznesowych swoich klientów, oferuje usługi wdrożeniowe i obsługę outsourcingową środowiska informatycznego. W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 100 osób. Dysponuje własnym Centrum Systemów Informatycznych wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę informatyczną służącą do świadczenia kompleksowych usług outsourcingowych – od wynajmu serwerów i sprzętu sieciowego po rozwój systemów. itelligence posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych firmy SAP. Oferuje rozwiązania prekonfigurowane oparte na platformie SAP dla branży budowlano-montażowej (it.construction) i motoryzacyjnej (it.automotive) oraz handlowej (it.trade).

Więcej informacji: www.itelligence.pl