Chillventa 15-17.10.2008: 801 zarejestrowanych wystawców, 32.338 m2 netto zajętej powierzchni wystawowej, bogaty program wydarzeń. Polskie firmy na Chillventa.
"Osiągnęliśmy cel", mówi zachwycona Gabriele Hannwacker, dyrektor projektu Chillventa Nürnberg 2008. Według stanu na 7 października, w Chillventa 2008 weźmie udział aż 801 wystawców z całego świata. "To zdecydowanie przekroczyło nasze oczekiwania" - mówi Walter Hufnagel, Członek Zarządu NürnbergMesse. "Zakładaliśmy, że w premierowych targach zaprezentuje się 700 wystawców. Nadzwyczajne zaangażowanie się w projekt naszego zespołu oraz partnerów pokazuje, że od początku byliśmy na dobrej drodze."
Prognozowano, że powierzchnia wystawiennicza osiągnie maksymalnie 30.000 m2. Aktualnie 801 wystawców zaprezentuje swoje produkty i usługi na ponad 32.000 m2 w sześciu halach. "Przy tak spektakularnych wynikach oczekujemy też większej liczby zwiedzających, niż początkowo zakładano, na poziomie 30.000 gości z całego świata", mówi Gabriele Hannwacker.
Bogaty i zróżnicowany tematycznie program towarzyszący, rozpocznie się na dzień przed otwarciem wystawy. Program został opracowany przez honorowych sponsorów wystawy i reprezentuje kompletne spektrum międzynarodowego przemysłu chłodniczego i klimatyzacyjnego: począwszy od naturalnych czynników chłodniczych, efektywności energetycznej, odzysku ciepła, redukcji emisji CO2 w systemach klimatyzacji, przez wydajne wentylatory, chłodnictwo w handlu żywnością i komercyjne urządzenia chłodnicze, na pompach ciepła kończąc.
Program wydarzeń znajduje się na stronie: www.chillventa.de/supportingprogramme
Na Międzynarodowe Targi Chłodnictwa, Klimatyzacji i Wentylacji do Norymbergi wybierają się też polskie przedsiębiorstwa, a wśród nich:
P.P.H. Cool
P.P.H. Cool jest największą polską firmą dostarczającą freonowe urządzenia chłodnicze dla potrzeb przemysłu, handlu, gastronomii i klimatyzacji.

Castel Engineering Sp. z o.o.

Castel Engineering oferuje elementy i akcesoria do komór chłodniczych, mroźni i pomieszczeń o wysokich wymaganiach higienicznych.

Fabryka Automatyki FACH S.A.

Fabryka Automatyki FACH S.A. oferuje szeroki zakres produktów znajdujących zastosowanie w branżach chłodniczej, grzewczej i klimatyzacyjnej, w tym: zawory bezpieczeństwa, zawory elektromagnetyczne, zawory kątowe, filtry odwadniacze, zbiorniki cieczy, czujniki ciśnienia oleju oraz inne elementy automatyki.
Termo Schiessl Sp. z o.o.
Spółka Termo Schiessl oferuje gazy chłodnicze i kompletny asortyment urządzeń i komponentów dla chłodnictwa i klimatyzacji.

Seco/Warwick S.A.

SECO/WARWICK S.A. to światowy lider w dziedzinie produkcji pieców do obróbki cieplnej metali i stopów, a także lutowania oraz spiekania. Oferta SECO/WARWICK S.A. obejmuje między innymi:
- piece próżniowe
- piece do lutowania wymienników ciepła w technologii CAB i Cuprobraze®
- piece do obróbki cieplnej aluminium
- części zamienne do oferowanych produktów
- modernizację i serwis urządzeń do obróbki cieplnej
- doradztwo technologiczne.

Unidez Sp. z o.o.

Unidez to znany producent wysokiej jakości:
- elementów grzejnych
- rur spawanych ze stali nierdzewnej (spawanie metodą TIG na profesjonalnej walcarko-spawarce firmy KANTHAL - Szwecja), wytrzymujących obiążenie do 50 bar, również wyżarzanych;
- wężownic
- różnego rodzaju elementów giętych (z miedź oraz stali nierdzewnej) mających zastosowanie w wentylacji, klimazatyzacji, przemyśle gastronomicznym, spożywczym, motoryzacyjnym, budowlanym. Na specjalne zamówienie wykonuje grzałki z radiatorem miedzianym, aluminiowym, stalowym lub mosiężnym.

Vitkovice Milmet S.A.

VITKOVICE MILMET S.A. - Zakład Produkcji Butli Na Gazy Techniczne i Węglowodorowe wytwarza dwa różne asortymenty butli: do wysokociśnieniowych i skroplonych gazów technicznych oraz do propanu butanu.
Nie zabraknie też znanych na naszym rynku marek takich jak Alfa Laval, Armacell, Clivet, Daikin, Danfoss, ebm-papst, Emerson, Fujitsu, Gea Grasso, Hidria, Honeywell, Johnson Controls, LG Electronics, Linde Gaz, Lu-Ve, McQuay, Midea, Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy, Multi-Wing, Olefini, Panasonic, Rosenberg, Sanyo, Sauermann, Stiebel Eltron, Stulz, Toshiba, Trane, Wilo, Ziehl-Abegg.