W imieniu Centrum Targowego Pomorza i Kujaw mam przyjemność poinformować Państwa o 6 edycji Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu "PELLETS-EXPO", które odbędą się w dniach 24-26 czerwca 2008r. w Bydgoszczy w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59. Po raz pierwszy targom towarzyszyć będzie SALON "BRYKIET-EXPO".

Zainteresowanie biomasą nie słabnie - interesują się nią zarówno jej producenci (plantatorzy roślin energetycznych), jak i producenci paliwa z biomasy (zrębki, brykiety, pellety), a także twórcy technologii i instalacji oraz ich użytkownicy. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny paliw kopalnych coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie. Ostatnia - Piąta edycja - bydgoskiej imprezy potwierdziła, że zainteresowanych tematyką odnawialnych źródeł energii nie brakuje.

Podczas ubiegłorocznej trzydniowej imprezy swoją ofertę prezentowało ponad 65 firm z Polski i zagranicy. Na stoiskach wystawienniczych eksponowano coraz większą i bogatszą ofertę urządzeń oraz kompletne linie technologiczne do produkcji pelletów, brykietów z trocin i innych surowców, nowoczesne kotły grzewcze, kominki, koszyki, palniki, automatykę i armaturę dla kotłowni na biomasę, suszarnie, rozdrabniacze, fabryki pelletów itp. Kolejna edycja stworzy okazję do spotkania wytwórców i dystrybutorów oraz odbiorców branży OZE, wzajemnej wymiany doświadczeń i osiągnięć, nawiązania nowych kontaktów i utrzymywania już istniejących.

Zobacz program targów: Program

KONFERENCJA - "Rynek pelet i brykietów - możliwości rozwoju" - program

KONFERENCJA - Aktualności Rynku Peletu - Druga Edycja - program

Więcej informacji: PELLETS-EXPO 2008