Zakończone w niedzielę tj. 23 września 42 Międzynarodowe Targi Budownictwa „JESIEŃ 2012” oraz 14 Targi Instalacyjne „INSTAL SYSTEM 2012” odwiedziło około 5 500 gości. Byli to prywatni inwestorzy, wykonawcy inwestycji, przedstawiciele firm budowlanych i instalacyjnych, architekci oraz osoby związane z branżą budowlaną lub pokrewną.

42 Międzynarodowe Targi Budownictwa oraz 14 Targi Technik Grzewczych i Instalacji w Bielsku – Białej już za nami.


Oferta targowa była wyjątkowo bogata, w targach uczestniczyło 164 wystawców, o około 10 % więcej niż w jesiennej edycji ubiegłego roku. Przedstawiono najnowsze oferty dostępne na rynku budowlanym, w tym wiele innowacyjnych produktów i technologii. Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się takie rozwiązania budowlane, dzięki którym możliwe jest obniżanie kosztów energii potrzebnej do eksploatacji domów i mieszkań.W tegorocznej jesiennej edycji targów wiele firm prezentowało wyjątkowo interesujące, innowacyjne produkty i technologie zarówno polskie, jak i zagraniczne, które nie były dotąd stosowane na polskim rynku, a rozwiązujące istotne problemy budowlane. Można było poznać i wykorzystać do swoich potrzeb np. sposób budowania domu z bloczków styropianowych, pozwalający zaoszczędzić 45% kosztów ogrzewania, innowacyjne materiały do ocieplania budynków z dodatkiem naturalnego perlitu, rewolucyjny system montażu płyt gipsowych z pominięciem stelaża i kleju, pompy ciepła do grzania i chłodzenia, grzejniki ścienne z wentylatorem, energooszczędne drzwi tarasowe i wiele innych. Większa ich część jest zaprezentowana na stronie: [url]http://www.targibielskie.pl.


Dla tych, którzy prowadzą własną działalność i chcieli pozyskać nowych partnerów biznesowych, zarówno w kraju, jak i za granicą, w trakcie targów w dniu 21 września zorganizowana została Giełda Kooperacyjna, we współpracy z europejską Siecią Enterprise Europe Network reprezentowaną przez Górnośląską Agencję Promocji Przedsiębiorczości, współorganizatora tego wydarzenia. W ramach Giełdy odbyło się 40 spotkań pomiędzy przedsiębiorcami z Polski, Czech, Austrii i Niemiec.


W związku z dużą ilością nowych produktów i innowacyjnych technologii budowlanych prezentowanych na targach, wyjątkowym zainteresowaniem wystawców cieszył się tez Konkurs Targowy o Złoty Filar Budownictwa, Puchar Prezydenta Miasta Bielska – Białej oraz nagrodę Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Z wynikami konkursu można zapoznać się na stronie organizatora targów: [url]http://www.targibielskie.pl.


Ze względu na przygraniczne położenie Bielska – Białej obserwujemy z roku na rok zwiększające się zainteresowanie naszymi targami ze strony inwestorów oraz osób prywatnych z Czech, Słowacji, Austrii. Możemy z pełną odpowiedzialnością twierdzić, że Międzynarodowe Targi Budownictwa w Bielsku – Białej to: „Okno na południe Europy”.

Targi zakończyły się dużym sukcesem , wielu wystawców nie kryło zadowolenia z osiągnięcia założonych celów, a także deklarowało swój udział w wiosennej edycji targów w roku 2013.

Organizatorem targów było Biuro Promocji i Wystaw ASTRA, które dziękuje wszystkim Wystawcom za udział w targach oraz zwiedzającym za okazane zainteresowanie, jednocześnie zaprasza na imprezy targowe organizowane jeszcze w roku 2012 oraz w roku 2013 roku,