7 stycznia 2009 roku upłynie 40 lat od istnienia Hitachi Europe GmbH w niemieckim Dusseldorfie.
Ogółem pracuje tu obecnie około 90 pracowników w działach Air Conditioning Division (ARG), Digital Media, European Procurement and Sourcing (EPSG) oraz Industrial Components & Equipment.
"Mamy nadzieję na powtórkę tak długiej tradycji", powiedział Regionalny Kierownik Sprzedaży ARG Pierre Rene. "Od momentu powstania do końca lat 60-tych, jesteśmy stale na topie." ARG był pierwszym działem w Dusseldorfie. W krótkich odstępach czasu dołączyły do niego inne sektory.

Hitachi, Ltd.
, (kod na giełdzie nowojorskiej: HIT / TSE: 6501), z siedzibą w Tokio, należy do czołowych globalnych spółek branży elektronicznej. Zatrudnia na całym świecie około 389 752 pracowników. W roku obrotowym 2007 (zakończonym 31 marca 2008 r.) skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki osiągnęły poziom około 112 mld USD. Spółka oferuje szeroką gamę systemów, produktów i usług w licznych sektorach rynku, w tym systemy informatyczne, urządzenia elektroniczne, systemy energetyczne i przemysłowe, produkty elektroniki konsumenckiej, komponenty wysokofunkcyjne oraz usługi finansowe. Szczegółowe informacje o Hitachi można znaleźć na stronie internetowej spółki pod adresem http://www.hitachi.com.

Hitachi Europe Ltd.
jest spółką zależną od japońskiej spółki Hitachi, Ltd. Siedzibą Hitachi Europe Ltd. jest Maidenhead w Wielkiej Brytanii. Firma prowadzi działalność w 15 krajach i zatrudnia ok. 590 osób w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Przy opracowywaniu usług i rozwiązań firma kieruje się zaspokojeniem konkretnych potrzeb poszczególnych klientów. Działalność Hitachi Europe obejmuje dziesięć podstawowych obszarów: systemy energetyczne i przemysłowe, kolejnictwo, komponenty i urządzenia przemysłowe, systemy informatyczne, cyfrowe nośniki danych, systemy wyświetlania obrazu, systemy klimatyzacji i chłodzenia, logistykę, ośrodek badawczo-rozwojowy oraz ośrodek projektowy Hitachi Design Centre. Szczegółowe informacje o Hitachi Europe Ltd. można znaleźć na stronie internetowej http://www.hitachi.eu