Systemair pozyskał zlecenie o łącznej wartości 2,9 mln EUR dotyczące wyposażenia tuneli na autostradzie A32 z Turynu do Bardonnecchia w wentylatory strumieniowe.
Remont tuneli drogowych ma zostać zrealizowany pomiędzy 2008 a 2010 rokiem.
A32 jest główną drogą łączącą Włochy z Francją. Na 76-kilometrowej autostradzie jest 9 tuneli, z których najdłuższy ma 5.190 m długości.
Wentylatory oddymiające JET są wykonane ze stali nierdzewnej i mogą pracować nawet w temperaturze 400°C.
- Poprzednie największe do tej pory zlecenia otrzymywaliśmy z Bliskiego Wschodu. Montaż naszych urządzeń w tunelach na A32 będzie spektakularny na rynku europejskim - mówi Svein Nilsen, Vice President Marketing w Systemair.
Właściciel autostrady: SITAF SpA
Projektant: Ferro Ingegnerie srl
Klient Systemair: Kopa Engineering
Wartości zamówienia: 2,9 mln EUR

Autostrada A32 w skrócie
źr. Wikipedia
Autostrada A32 (wł. Autostrada del Frejus)- autostrada w północno - zachodnich Włoszech. Na całej długości biegnie przez Piemont. Trasa została oddana do użytku w roku 1987. Wraz z Tunelem de Frejus stanowi jedną z głównych dróg transportowych łączących Francję z Włochami. Arteria jest elementem ważnego szlaku komunikacyjnego z Turynu do Lyonu. Operatorem autostrady jest spółka SITAF, która zajmuje się także tunelem de Frejus.

Systemair w skrócie

Systemair jest wiodącym producentem urzadzen i elementów do wentylacji w 38 krajach w Europie, Ameryce Północnej, Azji, na Bliskim Wschodzie, Południowej Afryce i Australii. Zyski ze sprzedaży wyniosły 3,1 mld EUR w roku budżetowym 2007/2008. Spółka zatrudnia ok. 1950 pracowników. Od początku działalności (1974) Systemair zwiększa coroczną sprzedaż przy jednoczesnym osiągnięciu pozytywnego zysku operacyjnego. W ciągu 3 ostatnich lat, Spółka osiągnęła średni roczny wzrost sprzedaży o 18%. Grupa składa się z około 50 firm, a jej produkty są sprzedawane pod markami Systemair, Frico, VEAB i Fantech.

Systemair has got an order for 328 jet tunnel fans to Italy
Systemair has got an order with a total value of 2,9 MEUR, for the refurbishment of the A32 Torino-Bardonnecchia highway tunnels, to be delivered between 2008 and 2010.
The A32 is a major route connecting Italy to France. The highway is 76 km long and has nine tunnels, the longest is 5.190 m long.
The jet fans are made of stainless steel, can stand 400°C operational temperature and can be reversed.
- Our previous largest orders we have been received from the Middle East. This is a break-through on the European market for our infra structure fans, says Svein Nilsen, vice president marketing in Systemair.
Highway owner SITAF S.p.A.
Designer Ferro Ingegnerie Srl
Our customer Kopa Engineering
Order value for Sys It 2,9 MEUR
For more information, please contact
Svein Nilsen, marknadsdirektör, +47 93062700, svni@systemair.se