Przyłącz się do największej woluntarystycznej akcji w dziejach świata Godzina dla Ziemi WWF i zgaś światło na symboliczną godzinę 31 marca o 20.30!

31 marca: Godzina dla Ziemi
Godzina dla ZiemiAkcja Godzina dla Ziemi, organizowana co roku przez ekologów WWF, po raz szósty zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie, którzy poprzez symboliczny gest zgaszenia światła na jedną godzinę pokażą, że los środowiska nie jest im obojętny. Dokładnie o 20.30 czasu lokalnego, w sobotę 31 marca zgasną światła w domach, firmach i obiektach publicznych na całym świecie, również w Polsce.

Rok temu światła zgasły w ponad 5 tysiącach miast w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W ciemności pogrążyły się ikony architektury z całego świata: Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney, Brama Brandenburska w Niemczech, piramidy w Egipcie, Zakazane Miasto w Chinach, Pałac Kultury i Nauki i Zamek Królewski w Warszawie, Spodek w Katowicach, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie i wiele innych.

Rosnąca liczba osób i urzędów rokrocznie przyłączająca się do akcji pokazuje, że zwiększa się globalna świadomość ekologiczna, a kwestie ochrony środowiska stają się dla ludzi coraz ważniejsze. Od 2007 roku, kiedy to z inicjatywy WWF akcja została zorganizowana w Sydney w Australii, do roku 2012 Godzina dla Ziemi WWF urosła do największej woluntarystycznej akcji w dziejach świata.

Do tegorocznej edycji w Polsce przyłączyło się już wiele miast, między innymi: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gniewino, Gorzów Wielkopolski, Grodzisk Mazowiecki, Koszalin, Katowice, Malbork, Olsztyn, Opole, Pruszków, Rzeszów, Racibórz, Starogard Gdański, Toruń, Trzebiatów, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Elbląg, Barcin, Dobre Miasto, Luboń i Nowy Sącz. Serdecznie zachęcamy Urzędy wszystkich miast w Polsce do zgłaszania swojego udziału poprzez e-mail: zgloszenia@wwf.pl

- Gaszenie świateł podczas Godziny dla Ziemi WWF ma wymiar symboliczny – podkreśla Małgorzata Kosowska z WWF Polska. - Zachęcamy Polaków do przyłączenia się do tego niezwykłego, pozytywnego manifestu aby pokazać swoje zaangażowanie i troskę o środowisko razem z ludźmi na całym świecie. Poprzez Godzinę dla Ziemi WWF chcemy przypomnieć, że warto dbać o Ziemię przez cały rok, nie tylko gasząc zbędne światła i oszczędzając energię w domu, ale także chociażby rezygnując z jednorazowych foliówek, biorąc prysznic zamiast kąpieli w wannie, segregując odpady, używając papieru z makulatury czy drukując dwustronnie.

Przyłącz się na do akcji, zgaś światło 31 marca i pokaż innym, że losy naszej planety nie są Ci obojętne!
CO: Godzina dla Ziemi WWF
KIEDY: Sobota, 31 marca, godzina 20:30
DLACZEGO: Aby pokazać swoje zaangażowanie i troskę o środowisko razem z ludźmi na całym świecie i przypomnieć innym, że warto na co dzień dbać o Ziemię.
JAK: Zarejestruj się i zgaś światło na symboliczną godzinę.
O WWF: WWF jest jedną z największych i najbardziej szanowanych organizacji ekologicznych na świecie, zrzeszającą ponad pięć milionów członków i działającą w ponad 100 krajach. Misją WWF jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego naszej planety i kształtowanie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą.

WWF Polska zachęca do przyłączenia się do akcji na wwf.pl/godzinadlaziemi. Do zarejestrowania się na stronie i wyłączenia światła podczas Godziny dla Ziemi WWF zachęcają także znani Polacy, między innymi: Kinga Rusin, Michał Piróg, zespół Zakopower, Reni Jusis, Urszula Dudziak, Gaba Kulka, Ania Rusowicz i wiele innych. Dowiedz się co zrobią gwiazdy jak zgaśnie światło na stronie wwf.pl/godzinadlaziemi.

Kinga Rusin wyłącza światło na Stadionie Narodowym w Warszawie:
[VIDEO:YOUTUBE:ZvdAMry-IC0]

Jakie miasta przyłączyły się do akcji i co zgaśnie w Polsce:
W 2011 roku światła zgasiły setki milionów ludzi w ponad 5 200 miast, w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W ciemności pogrążyły się ikony architektury z całego świata: Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney, Brama Brandenburska w Niemczech, piramidy w Egipcie, Zakazane Miasto w Chinach. W tym roku, obok największych miast i ikon architektury z całego świata przyłączyło się już 40 miast w Polsce, wśród nich: Warszawa, Poznań, Kalisz, Kraków, Zielona Góra, Katowice, Wrocław, Opole, Częstochowa, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Koszalin, Szczecin, Olsztyn, Elbląg, Mława, Grodzisk Mazowiecki, Płock, Pruszków, Luboń, Nowy Sącz, Gorzów Wielkopolski, Białystok, Dąbrowa Górnicza, Racibórz, Będzin, Wałbrzych, Ostrowiec Świętokrzyski, Rzeszów, Malbork, Gniewino, Starogard Gdański, Chełmno, Grudziądz, Barcin, Trzebiatów, Dobre Miasto i Pruszcz Gdański.
Podczas Godziny dla Ziemi WWF zgasną iluminacje świetlne najbardziej charakterystycznych budynków, miedzy innymi: Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki, Zamek Królewski, mury obronne Starego Miasta, iluminacje mostów i Zachęta w Warszawie, oświetlenie Starego Rynku, iluminacje mostów i Ratusz w Poznaniu.
Zgasną także iluminacje zewnętrzne Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej i Ministerstwa Finansów w Warszawie.