Światowa sprzedaż produktów wyposażonych w technologię jonów Plasmacluster firmy Sharp sięgnęła 30 milionów. Swój udział w osiągnięciu tej liczby ma także Oddział Sharp w Polsce.

30 milionów urządzeń Sharp z Plasmacluster
Całkowita sprzedaż produktów firmy
Sharp
oraz innych produktów wyposażonych w technologię jonów
Plasmacluster
(technologię oczyszczania powietrza opatentowaną przez Sharp) w grudniu roku 2010 osiągnęła trzydzieści milionów jednostek na całym świecie. Stało się to niemal równo dziesięć lat po wprowadzeniu tej technologii na rynek. Mimo, iż sprzedaż pierwszych dziesięciu milionów jednostek zajęła firmie Sharp pięć lat, przez następne trzy lata dynamicznie wzrastała, wynosząc w 2007 roku dwadzieścia milionów jednostek, by dziś sięgnąć trzydziestu milionów.

Jak dotąd, technologia jonów Plasmacluster została zastosowana w jedenastu produktach firmy Sharp, włączając w to oczyszczacze powietrza, klimatyzatory, lodówki oraz urządzenia wielofunkcyjne. Dodatkowo, technologia ta jest seryjnie instalowana w samochodach, wagonach kolejowych, czy windach. Dzięki decyzji Nankai Electric Railway Co., Ltd. związanej z wykorzystaniem technologii jonów Plasmacluster przy budowie limitowanej edycji superszybkich wagonów kolejowych “Southern” 12000, które mają powstać już w 2011 roku, liczba firm korzystających z tej technologii wzrosła do dwudziestu siedmiu.

Urządzenia Sharp z Plasmacluster
Jednocześnie na całym świecie liczba krajów, w których można nabyć produkty wyposażone w technologię Plasmacluster, zwiększyła się dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat i obecnie sięga liczby stu państw.

- Produkty z opatentowaną przez firmę Sharp technologią Plasmacluster to urządzenia bezkonkurencyjne. Ich unikalne działanie, wpływające na polepszenie komfortu życia, z roku na rok przysparza im coraz więcej zwolenników. Także w Polsce. Obecnie w polskim portfolio produktów Sharp z technologią Plasmacluster posiadamy chłodziarko-zamrażarki, oczyszczacze i nawilżacze powietrza oraz klimatyzatory. Widząc potencjał w kolejnych kategoriach produktowych, już od marca 2011, w Polsce, jako jedynym kraju w Europie, oferowane będą w sprzedaży generatory jonów Plasmacluster przeznaczone do użytku w samochodach – powiedział Jacek Klekowski, Dyrektor Zarządzający Sharp Electronics Poland.

Skuteczność technologii Plasmacluster, jak dotąd, potwierdzona została certyfikatami kilkudziesięciu międzynarodowych ośrodków naukowych w Japonii i na świecie. Dowodzą one efektywności technologii jonów Plasmacluster w zwalczaniu dwudziestu dziewięciu różnych rodzajów szkodliwych substancji, takich jak wirusy i bakterie.

Więcej na temat technologii Plasmacluster www.plasmacluster.pl

Jak działa Plasmacluster:

[VIDEO:YOUTUBE:kiEv-PQjlq0]


Źródło: Sharp Electronics (Europe) GMBH Spółka z o. o., Oddział w Polsce