Nowa szerokość grzejników pionowych Purmo.
Jak można wykorzystać wąski skrawek ściany między oknami lub obok drzwi balkonowych? Wbrew pozorom może tu zmieścić całkiem sporo… na przykład ogrzewanie wystarczające na potrzeby całego pomieszczenia. Marka Purmo wprowadziła bowiem na rynek nowe grzejniki pionowe, których szerokość wynosi zaledwie 30 centymetrów.
Przy urządzaniu mieszkania czy domu, zwłaszcza dysponując wnętrzem niewielkim lub nietypowym, zwykle chcemy wykorzystać każdy skrawek dostępnej przestrzeni. Dlatego marka Purmo opracowała rozwiązanie grzewcze, które zmieści się niemal wszędzie: pionowe grzejniki o szerokości 30 centymetrów. Nowy wymiar dostępny jest dla trzech modeli grzejników: płytowego Vertical oraz dekoracyjnych Kos i Faro w wersji pionowej. Szerokości grzejników nie zwiększa żaden dodatkowy element (np. głowica termostatyczna), ponieważ nawet armatura regulacyjna jest umieszczona centralnie, od dołu grzejnika. „Pionowe modele Purmo o szerokości 30 centymetrów polecane są do stosowania wszędzie, gdzie brakuje miejsca na tradycyjny grzejnik – w pomieszczeniach z dużymi oknami, o nietypowym rozkładzie, małych przedpokojach czy we wnękach. Jedyne, co nas ogranicza, to konieczność zachowania wymaganej minimalnej 110 mm odległości od podłogi oraz pozostawienie przestrzeni ponad grzejnikiem, tak aby powietrze mogło swobodnie cyrkulować.” – radzi Robert Skomorowski, ekspert Purmo w zakresie grzejników specjalnych.

Wąsko i dekoracyjnie

Dostępne w nowej szerokości modele grzejników to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale także pozwalające zachować najwyższe standardy estetyczne. Każdy z trzech modeli uzupełni inną stylistykę. Grzejnik płytowy Vertical jest bardzo uniwersalny dzięki spokojnemu, oszczędnemu designowi. Profilowana płyta pasuje do każdego wnętrza, nawiązując jednocześnie swoim wyglądem do podstawowych modeli firmy Purmo jak Compact czy Ventil Compact. Użyteczność urządzenia zwiększa możliwość wyposażenia w dodatkowe akcesoria jak np. montowany z przodu uchwyt, który sprawdzi się w roli wieszaka. Z kolei model Kos V to propozycja dla wielbicieli stylu minimalistycznego. O jego charakterze decyduje idealnie płaska płyta czołowa, łagodnie zaokrąglone krawędzie i czyste, proste linie. Ten model wygląda szczególnie atrakcyjnie w wersji wykończenia „inox” z przednią płytą wykonaną ze stali nierdzewnej. Świetnie komponuje się wówczas z industrialnymi elementami wystroju wnętrza, np. metalowymi meblami, lodówką, telewizorem, sprzętem muzycznym. Zwolennicy mniej surowych, ale nadal nowoczesnych wnętrz, chętnie wybiorą model grzejnika dekoracyjnego Faro V. Jego płyta czołowa jest ozdobiona delikatnym profilowaniem, które dodaje całej konstrukcji lekkości i elegancji.
Wszystkie modele grzejników pionowych Purmo można zamówić w dowolnym z ponad 200 odcieni palety RAL. Na wszystkie produkty Purmo udzielana jest 10-letnia gwarancja.
Więcej o grzejnikach można dowiedzieć się ze strony www.purmo.pl:
Kos V: http://www.purmo.com/pl/products/262.htm
Faro V: http://www.purmo.com/pl/products/260.htm
Vertical: http://www.purmo.com/pl/products/212.htm
Dane techniczne:

Kos i Faro w wersji V
(pionowej)
Wysokość (mm): 1800, 1950, 2100
Szerokość (mm): 300, 450; 600; 750
Moc (W): 886 - 2903

Purmo Vertical:

Wysokość (mm): 1500; 1800; 1950; 2100; 2300
Szerokość (mm): 300,450; 600; 750
Moc (W): 650 - 3329
Źródło: Purmo