Nowa kanałowa jednostka wewnętrzna firmy Daikin ma tylko 200 mm wysokości.

Firma Daikin Europe NV wprowadziła na rynek nowe urządzenie z rodziny jednostek wewnętrznych VRV II i Mini VRV. Jednostka oznaczona symbolem FXDQ-N należy do najmniejszych jednostek tego typu na rynku. Ma ona wysokość 200 mm i można ją instalować w przestrzeniach międzystropowych o wysokościach już od 240 mm.

FXDQ-N
Urządzenie FXDQ-N jest dostępne w 6 wielkościach o wydajności od 2,2 do 7,1 kW (chłodzenie) oraz od 2,5 do 8,0 kW (grzanie). Charakteryzuje się ono cichą pracą, co osiągnięto przy zastosowaniu nowej konstrukcji wentylatora, dzięki której poziom hałasu wynosi od 29 do 36 dB(A) dla wszystkich modeli w przypadku ssania od tyłu. Przewidziano możliwość przełączenia sprężu dyspozycyjnego (15 do 44 Pa); ustawienie fabryczne to 15 Pa.
Oprócz osiągnięcia niskiego poziomu hałasu w trakcie pracy, zmodyfikowano doszczelnienie wentylatora, teraz tłoczone powietrze nie wpływa z powrotem do jego obudowy. Wysoki spręż jest utrzymywany dzięki zmodyfikowanemu i bardzo wydajnemu profilowi łopatki wentylatora, który eliminuje rozwarstwienie spowodowane podciśnieniem. Ponadto ząbkowana, kielichowa obudowa zmniejsza wahania ciśnienia tłoczonego powietrza.
Jednostki FXDQ-N ważą od 26 do 31 kg i są dostarczane z pompką skroplin o wysokości podnoszenia 750 mm oraz standardowymi akcesoriami firmy Daikin. Wymiary to 900 mm–1100 (długość) x 620 mm (szerokość) x 200 mm (wysokość).
Dane techniczne:

Materiał i foto: Daikin

Komentarze

  • Ąkustyczni ściemniacze!

    Proszę Dajkina o wyjaśnienie, co to znaczy: poziom hałasu wynosi od 29 do 36 dB(A).
    Nawet nie silą sie na słownictwo fachowe. Nie mówiąc nawet o o podaniu parametrów tego swojego "tworu" dźwiekowego.
    Koledzy, należy podawać MOC AKUSTYCZNĄ to jest parametr umożliwiający porównanie urzadzeń.