30 września Danfoss świętuje 20-lecie swojej działalności na polskim rynku. Dzień ten jest równocześnie ostatnim dniem funkcjonowania Danfoss Sp. z o.o. i pierwszym dniem działania podmiotu o nowej nazwie Danfoss Poland Sp. z o.o.

20 lat Danfoss w Polsce owocuje połączeniem spółek
Zmiana ta jest wynikiem połączenia dwóch, działających dotychczas oddzielnie spółek należących do grupy Danfoss tj. Danfoss Sp. z o. o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim i Danfoss LPM Sp. z o. o. z siedzibą w Tuchomiu. W wyniku połączenia, od dnia 30 września 2011 roku, na rynku pozostanie tylko jedna spółka pod nową nazwą - Danfoss Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim. Działalność spółki prowadzona będzie w dwóch lokalizacjach: w Grodzisku Mazowieckim oraz w Tuchomiu.

Połączenie spółek jest konsekwencją nowej globalnej strategii firmy i zwieńczeniem dwudziestu lat obecności w Polsce. Dzięki temu spółki będą mogły w pełni wykorzystać powstały w ten sposób efekt synergii i ekonomii skali.


20 lat Danfoss w Polsce

Danfoss był jedną z pierwszych firm zagranicznych, które po transformacji ustrojowej rozpoczęły działalność produkcyjną w Polsce. Obecnie zatrudnia ponad 1200 pracowników i generuje sprzedaż bliską 500 000 000 złotych rocznie.
W 1991 zarejestrowana została spółka Danfoss Sp. z o.o. W 1992 roku przy ulicy Obozowej w Warszawie ruszyła produkcja termostatów grzejnikowych. Firma zatrudniała wtedy 40 osób. 20 lat temu Danfoss był pierwszym producentem termostatów, który reklamował swoje produkty w telewizji. Między innymi ta kampania przyczyniła się do tego, że Danfoss stał się synonimem termostatu grzejnikowego. Klienci zaczęli pytać w sklepach nie o zawory i termostaty, ale o „danfossy”.

W lutym 1998 roku działalność produkcyjną rozpoczęła fabryka Danfoss w Grodzisku Mazowieckim. W 2002 roku firmy Saginomiya Seisakusho Inc. i Danfoss A/S podpisały umowę joint venture. Celem nowopowstałej spółki - Danfoss Saginomiya, jest dystrybucja elementów automatyki chłodniczej i klimatyzacyjnej na rynek europejski oraz produkcja i sprzedaż kompaktowych wyłączników ciśnieniowych. W 2003 roku Grupa Danfoss zakupiła fińskiego producenta urządzeń ciepłowniczych LPM, w wyniku czego na polskim rynku powstała spółka Danfoss LPM Sp. z o.o. z zakładem w Tuchomiu. W 2005 roku firma DEVI Polska, producent systemów elektrycznego ogrzewania podłogowego i systemów przeciwoblodzeniowych została włączona w struktury Danfoss. Następnie w 2008 roku w Grodzisku Mazowieckim do użytku oddano nową halę produkcyjną, w której rozpoczęto wytwarzać pompy ciepła i elementy elektrycznych systemów ogrzewania.

Danfoss jest wyróżniany, jako najlepszy pracodawca regionu, a ostatnio również został uhonorowany zaszczytnym trzecim miejscem w rankingu firmy odpowiedzialnej społecznie. Firma działa według maksymy założyciela grupy Madsa Clausena – jakość tworzy jakość. Oznacza to, że aby dostarczać produkty najwyższej jakości środowisko pracy, w którym one powstają musi być dostosowane do wysokich norm i standardów. Dzięki temu Danfoss oferuje klientom najlepsze rozwiązania dla takich segmentów jak:

• Chłodnictwo,
• Ogrzewnictwo i Ciepłownictwo
• Automatyka przemysłowa
• Napędy elektryczne

Ponadto niezwykle istotny jest fakt, iż cechą charakterystyczną oferowanych produktów jest wyjątkowa dbałość
o środowisko naturalne oraz efektywność energetyczną.


Danfoss Poland Sp. z o.o. powstał 30 września w 2011 roku i jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii. Oferuje produkty i rozwiązania techniczne bazujące na mechanice oraz elektronice. Danfoss jest ogólnoświatowym producentem urządzeń regulacyjnych i kontrolno-pomiarowych, a także dostawcą usług i rozwiązań dla wielu dziedzin gospodarki. Firma oferuje produkty z takich sektorów jak: Chłodnictwo i Klimatyzacja, Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja oraz Przemysł. Klientami Danfoss są zarówno inwestorzy, projektanci, instalatorzy jak i klienci indywidualni. Globalnie firma zatrudnia ponad 23 000 pracowników, w tym w Polsce blisko 1200 osób.Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.