21 lutego w Hotelu Polonez w Poznaniu firma Systherm zorganizowała uroczystą kolację i bal z okazji jubileuszu 15-lecia.

Jubileusz skłania do refleksji. Jeśli jubileusz 15 lat Systherm rozpatrywać w kategoriach sukcesu, to w największym stopniu dotyczy on zorganizowania ciągle powiększającego się zespołu specjalistów o najwyższych kwalifikacjach, intensywnego rozwoju firmy, stworzenia siatki oddziałów i dystrybutorów na terenie całej Polski, aż do osiągnięcia statusu największej obecnie polskiej firmy specjalizującej się w chłodnictwie i klimatyzacji. Na sukces wskazuje też aktualna kondycja firmy i jej realistyczne strategie.
Podczas jubileuszowej uroczystości Bolesław Gaziński, właściciel firmy Systherm, zapoznał gości z historią firmy podsumowując jej 15-letnie osiągnięcia.
Spotkanie było tez okazją do przekazania dyplomów uznania pracownikom i złożenia firmom podziękowań za wieloletnią współpracę.
Na balu spotkali się znajomi, współpracownicy, dystrybutorzy i redaktorzy prasy branżowej, razem blisko 200. gości. W tę ostatnią sobotę karnawału zabawa trwała do białego rana. Jak się bawiono przedstawia serwis fotograficzny.

Jubileusz 15-lecia Systherm - galeria zdjęć

O firmie Systherm
Systherm to firma prywatna i w 100% polska. Działa na rynku już 15 lat. Systherm był pierwszą polską firmą, która importowała samodzielnie wyroby takich firm jak np.: Ranco, Alco, Bitzer, Copeland, Roller, Guntner, Danftoss, Teledoor, du Pont. Od samego początku stawiała na dobre produkty wiodących producentów oraz na rozwój kadry. Wysoko wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem jest podstawą sukcesu, jakim jest dynamiczny rozwój Systhermu.
Aktualnie na rynku działają trzy specjalistyczne, współpracujące ze sobą firmy Systherm zatrudniające łącznie około 120 pracowników, zajmujące ponad 4200 m2 powierzchni w Poznaniu, Kaliszu, Łodzi, Gliwicach, Koszalinie i Olsztynie.

Systherm Chłodnictwo i Klimatyzacja Sp. z o.o.
to firma inżynierska o profilu projektowo-handlowym. Ponad 50% zatrudnionych posiada ukończone studia. Systherm Chłodnictwo i Klimatyzacja potrafi zaprojektować najbardziej skomplikowane instalacje chłodnicze i klimatyzacyjne wraz z systemem sterowania i monitoringu, całe obiekty, w których szczególne znaczenie ma technologia chłodnicza, np. zakłady mięsne, chłodnie składowe, itp. Jednocześnie Systherm CHIK to najstarsza polska hurtownia z branży chłodnictwa i klimatyzacji oferująca swoim klientom szeroki asortyment towarów wysokiej jakości za rozsądną cenę i na korzystnych warunkach płatniczych. W Systhermie można kupić wszystko co potrzebne jest do wykonania instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych. Produkty ze znakami ProFroid, LG, Copeland, Frimetal, Guntner, Dantoss, Digitel, CPS, Gafel znajdują się w stałej ofercie handlowej firmy. Dużą popularnością cieszą się klimatyzatory, agregaty chłodnicze i chłodnice, drzwi, komory oraz meble chłodnicze, automatyka, narzędzia i materiały montażowe. Systherm CHIK oferuje także wykonanie kompletnych instalacji, do których dostarcza dokumentacje techniczno-rozruchowe, a także dokumentacje Urzędu Dozoru Technicznego.
W celu podwyższenia kwalifikacji własnych pracowników i klientów firma regularnie organizuje szkolenia i konferencje. Systherm w tej dziedzinie ma już 10. letnie doświadczenie. Od trzech lat prowadzi szkolenia mające na celu podniesienie kwalifikacji i uzyskanie tzw. Zielonej Karty oraz świadectwa kwalifikacyjnego, wydawanego przez komisję państwową. Są to szkolenia modułowe zgodne z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 28 maja 2002 r. w sprawie wymagań dotyczących wyposażenia technicznego oraz minimalnych kwalifikacji jakie muszą spełniać przedsiębiorcy prowadzący działalność, w której wykorzystywane są substancje kontrolowane, a także Ustawę z dnia 2 marca 2001 r. o postępowaniu z substancjami zubożającymi warstwę ozonową. Szkolenia organizowane są w dwóch poziomach. Pierwszy poziom przeznaczony jest dla osób z wykształceniem technicznym zawodowym lub średnim, a także dla osób z wykształceniem średnim ogólnym, posiadających co najmniej jeden rok praktyki. Natomiast drugi poziom przeznaczony jest dla osób z wyższym wykształceniem technicznym, które to osoby mają co najmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe.

Systherm Serwis s. j.
to firma montażowo-budowlana realizująca inwestycje i remonty, a także świadcząca usługi spedycyjno-transportowe. Systherm Serwis to również wydawnictwo znane z druku specjalistycznych kalendarzy i poradników z zakresu chłodnictwa, klimatyzacji i ogrzewnictwa. Eksperymentalne komory chłodnicze i klimatyzacyjne o szerokim zakresie regulacji temperatur i wilgotności to jedna ze specjalności tej firmy. Agregaty do chłodzenia wody, zespoły sprężarkowe, kompleksowe wykonawstwo instalacji chłodniczych wraz z zespołami komór, montaże ciągów mebli chłodniczych, instalacje klimatyzacyjne oraz wentylacja i ogrzewanie to dziedziny doskonale opanowane przez specjalistów zatrudnionych w Systherm Serwis. Budowa dużych instalacji chłodniczych w supermarketach i obiektach przemysłowych sterowanych i monitorowanych zdalnie przez system komputerowy to ważny kierunek zastosowania naszego dorobku organizacyjnotechnicznego. Wykonane przez nas instalacje chłodnicze i klimatyzacyjne funkcjonują niezawodnie w ponad sześciuset firmach, znaczących instytucjach, bankach, zakładach mięsnych, szpitalach, stacjach telefonii cyfrowej i wielu, wielu innych.

Systherm Informatyka Sp. z o.o.
znana jest w całym kraju z osiągnięć w zakresie komputeryzacji firm geodezyjnych.
Stałe doskonalenie kadry i organizacji umożliwiło osiągniecie certyfikatów ISO w 2001 roku przez Systherm CHIK w zakresie projektowania i sprzedaży urządzeń oraz instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych a także organizacji szkoleń w zakresie chłodnictwa i klimatyzacji oraz w 2002 roku przez Systherm Serwis w zakresie budowy komór chłodniczych, montażu i serwisu instalacji oraz urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych. Większość pracowników posiada kwalifikacje potwierdzone Świadectwami kwalifikacji i Certyfikatami. Wysokie kwalifikacje pracowników i umiejętności organizacyjne oraz fachowość i doświadczenie kadry kierowniczej, rozwinięta własna baza materiałowa, dobrze wyposażone stanowiska pracy w narzędzia i urządzenia, własny transport i samochody serwisowe, rozbudowana łączność, komputery i wdrożone oprogramowanie, pozwalają firmie Systherm konkurować z firmami zagranicznymi zarówno dziś, jak i po wejściu Polski do Unii. Znajomość rynku i dotychczasowe osiągnięcia mają również pozytywne znaczenie teraz i w przyszłości.


Historia firmy
1988 - Założenie SYSTHERM Sp. z o.o. przez pracowników Politechniki Poznańskiej: dra inż. Pawła Cieślińskiego, mgra inż. Zbigniewa Figasa i dra inż. Bolesława Gazińskiego. Pierwsza siedziba firmy mieściła się na ul. Szeherezady i miała 12 m2. Pierwszym prezesem Zarządu był Bolesław Gaziński. Pierwsze zlecenia z Metalplastu.
1989 - Powiększenie powierzchni użytkowej firmy o dalsze 40 m2 przy ul. Murawa. Wykonanie projektów instalacji chłodniczych dla OSM w Rawiczu, Rzepinie.
1990 - Wprowadzenie się do nowych pomieszczeń przy ul. Gajowej 6 (budynek Cerprojektu) Powstanie trzech osobnych działów: zagranicznego, działu informatyki i ochrony środowiska, chłodnictwa i klimatyzacji.

1990
- Wykonanie projektu i montaż instalacji klimatyzacyjnej w restauracji Meridian.
1990 - W kwietniu przenosimy się do nowej siedziby zlokalizowanej na terenie Wiepofamy przy ul. Janickiego na IV piętrze.
1990 - Pierwsze dostawy z Niemiec z firm ALCO i COPELAND oraz Belgiiz firmy ITE.

1991
- Powołanie do życia działu montażu instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz działu handlowego i hurtowni zlokalizowanych przy ul. Janickiego w Poznaniu.

1991
- Pierwsze dostawy z Niemiec z firmy RANCO.

1992
- Pierwsze dostawy klimatyzatorów z Francji z firmy ZHENDRE.

1993
- Powstanie oddziałów SYSTHERMU: w Łodzi i Olsztynie.

1994
- Powstanie oddziału w Gliwicach oraz firmy SYSTHERM SERWIS s.c..

1995
- Zakup bazy warsztatowo-magazynowej przy ul. Św. Wincentego 7 w Poznaniu. Powierzchnia 18 tys. m2 gruntu i 2500 m2 budynków i rozpoczęcie prac remontowo-adaptacyjnych.

1996
- Powstanie oddziału w Koszalinie.

1996
- Rozpoczęcie działalności w nowych pomieszczeniach już na ul. Św. Wincentego 7.

1998
- 10-lecie firmy SYSHTERM Podwyższenie kapitału zakładowego

1998
- SYSTHERM CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJA projektuje i wykonuje komory, instalacje chłodnicze, dostarcza meble chłodnicze dla sieci miniMAL.

1999
- Rozbudowa pomieszczeń handlowo-biurowych o 320 m2, m.in. powstała duża sala konferencyjna na 65 osób

1999
- Powstał nowy dział transportu.

1999
- Wydanie po raz pierwszy „Poradnika Chłodnictwo”.

2000
- Nowe pomieszczenia dla działów chłodnictwa, klimatyzacji i księgowości.

2000
- Rozbudowa pomieszczeń biurowych o kolejne 450 m2, gdzie wprowadziły się działy wydawnictwa, szkoleń i marketingu.

2000
- W grudniu otwarto oddział firmy w Kaliszu przy ul. Skarszewskiej 4.

2001
- Dynamiczny rozwój sprzedaży agregatów do chłodzenia wody. Uzyskanie certyfikatu ISO 9001 potwierdzającego wysoką jakość Systhermu w zakresie projektowania, sprzedaży i montażu urządzeń i instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych

2002
- Rozbudowa magazynu w Poznaniu o 300 m2.

Komentarze