Data rozpoczęcia
2009-03-15
Data zakończenia
2009-03-15

13-15.03.2009r., Międzynarodowe Targi Szczecińskie

W dniach 13-15 marca 2009 r. na terenie centrum Międzynarodowych Targów Szczecińskich odbędą się 13. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA organizowane równolegle z 18.Targami Budowlanymi BUD-GRYF, tworząc największa branżową imprezę targową w regionie i jedną z największych w Polsce.

Targi ENERGIA to prezentacje różnych systemów grzewczych, nowoczesnych technologii pozyskiwania energii elektrycznej oraz cieplnej - ze źródeł tradycyjnych i odnawialnych, możliwości finansowania pozyskiwania energii, sposoby jej magazynowania i oszczędzania.

W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie energią wiatrową, słoneczną, geotermiczną, wodną i ta pozyskiwaną z biomasy. Wiele firm ukierunkowało swoją działalność na opracowywanie technologii i produkcję urządzeń dla bardzo szybko rozwijającego się rynku energii odnawialnych. Tendencja ta była zdecydowanie widoczna podczas ostatniej edycji Targów Energia w Szczecinie.

Podczas najbliższych targów ENERGIA 2009 odbędzie się dwudniowa konferencja popularno-naukowa dotycząca Odnawialnych Źródeł Energii oraz technologii oszczędzających energię.

Wystawcy targów ENERGIA to firmy z całej Polski, a także z Niemiec, Danii, Szwecji. Wśród nich są firmy wchodzące dopiero na rynek jak i te z już ugruntowaną pozycją.

Odwiedzający targi to zwykle przedstawiciele branży energetycznej i budowlanej, osoby związane z ochroną środowiska oraz przedstawiciele samorządów lokalnych. Kolejną liczna grupę gości targowych stanowią odbiorcy indywidualni poszukujący informacji jak zmodernizować termoenergetycznie dom, wyposażyć nowo wybudowane obiekty w systemy grzewcze itd. - dla nich zostaje przygotowane seminarium: CIEPŁY DOM.

Więcej informacji: ENERGIA