Przewaga konkurencyjna FLOWAIR

 • innowacyjne rozwązania techniczne
 • indywidualne podejście do każdego zamówienia
 • nowoczesne wzronictwo
 • oszczedność energii
 • unikatowe metody sterowania
 • kompleksowe doradztwo
 • doświadczona kadra
 • otwartość na oryginalne koncepcje
 • ulepszenia pod kątem funkcjonalności
 • niestandardowe wzornictwo przemysłowe

Realizacje FLOWAIR

Factory Centrum Fitness, Ostrów Wielkopolski Lokalizacja: wielkopolskie, Polska W obiekcie zamontowano nagrzewnice wodne LEO FB.

Hydrosolar, Bilcza Lokalizacja: świętokrzyskie, Polska W obiekcie zamontowano kurtyny powietrzne ELiS G.

Pepco, Gdańsk Lokalizacja: pomorskie, Polska W obiekcie zamontowano dwie nagrzewnice wodne LEO FB w białej obudowie.

Ferma drobiu, Mierzewo Lokalizacja: wielkopolskie, Polska W obiekcie zamontowano nagrzewnice wodne LEO AGRO i LEO FB.

Port Lotniczy Ławica, Poznań Lokalizacja: wielkopolskie, Polska W obiekcie zamontowano nagrzewnice wodne LEO FB.

Klasztor, Kielce Lokalizacja: świętokrzyskie, Polska W obiekcie zamontowano nagrzewnicę wodną LEO FB.

Honda, Bydgoszcz Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, Polska W obiekcie zamontowano nagrzewnice gazowe Robur Evoluzione.

Angelnet, Ustka Lokalizacja: pomorskie, Polska W obiekcie zamontowano nagrzewnice wodne LEO FL oraz destratyfikatory LEO D.

Asortyment FLOWAIR

Jednostka grzewczo-wentylacyjna z odzyskiem ciepła OXeN
Jednostka grzewczo-wentylacyjna z odzyskiem ciepła OXeN

Jednostka grzewczo-wentylacyjna OXeN jest przykładem wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej bez konieczności prowadzenia instalacji kanałowej. Sprawia to, że jest to łatwy w montażu i energooszczędny system wentylacji bezkanałowej.

Główne zalety OXeN:

 • bezkanałowe połączenie - dzięki temu inwestor ponosi niskie koszty inwestycyjne oraz eksploatacyjne, jest łatwy w konserwacji, rozwiązanie sprawdzające się idealnie w budynkach już istniejących
 • niezależność urządzenia - wszystkie urządzenia zostały wyposażone w kompletny system automatyki, który sprawia, że obsługa jest intuicyjna
 • kompaktowość - OXeN jest od razu gotowy do pracy, ponieważ w standardzie posiada uchwyty montażowe bez konieczności stosowania dodatkowych konsol montażowych


Dostępne są następujące typy urządzeń:

 • X2-W-1.2-V – jednostka z dogrzewem powietrza wodną nagrzewnicą, do montażu ściennego.
 • X2-N-1.2-V – jednostka bez dodatkowego dogrzewu powietrza, do montażu ściennego.
 • X2-W-1.2-H – jednostka z dogrzewem powietrza wodną nagrzewnicą, do montażu podstropowego.
 • X2-N-1.2-H – jednostka bez dodatkowego dogrzewu powietrza, do montażu podstropowego.

 

Urządzenie dedykowane jest d obiektów, w których wymagane jest dostarczenie świeżego powietrza, a nieuzasadnione jest prowadzenie instalacji kanałowej. Jednostka sterowana jest za pomocą jednego sterownika z wyświetlaczem dotykowym o nazwie T-box.

 

W jednostce OXeN zastosowano wiele innowacyjnych technologii:

X2-FLOW  –  Wysoką sprawność odzysku ciepła uzyskano dzięki zastosowaniu dwóch krzyżowych wymienników ciepła. Wymienniki wykonane są z aluminium dzięki czemu zapewniają wysoką odporność korozyjną.

MULTI-FAN TECHNOLOGY  –  W urządzeniu zastosowano dwie sekcje wentylatorów diagonalnych, każda składająca się z 3 jednostek. Pozwala to na równomierne rozłożenie strumienia nawiewanego powietrza na całej powierzchni wymiennika, efektywną wymianę ciepła, cichą pracę i energooszczędność.

OBUDOWA z EPP  –  Obudowa urządzenia została wykonana z niezwykle wytrzymałego a zarazem lekkiego materiału. Spieniony polipropylen (EPP) zapewnia dobrą izolację termiczną, wysoką zdolność tłumienia hałasu oraz wpłynął na znaczne obniżenie całkowitej masy urządzenia.

Zobacz gdzie kupić
Nagrzewnica wodna LEO
Nagrzewnica wodna LEO

W ofercie FLOWAIR można znaleźć 4 modele nagrzewnic wodnych LEO (LEO FB, LEO FS, LEO INOX, LEO EX).

LEO FB

Ten model nagrzewnicy dedykowany jest do montażu wewnątrz pomieszczeń o szerokim zakresie mocy grzewczych 2-10 kW. Zadbano, aby obudowa była jak najlżejsza, a przy tym trwała, zatem wykonano ją ze spienionego polipropylenu (epp). Specjalnie zaprojektowana konsola umożliwia montaż pionowy urządzenia na wąskich słupach i przegrodach. Mocowana do aparatu pionowo umożliwia jego montaż równolegle lub pod różnymi kątami ściany. Specjalne uchwyty podstropowe pozwalają na montaż podsufitowy. Aparaty dostępne również z energooszczędnymi wentylatorami EC (elektronicznie komutowanymi), które pozwalają na ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej nawet o 50%.

LEO FS

Nagrzewnica przeznaczona do montażu wewnątrz budynku. Obudowa tego urządzenia wykonana jest z tworzywa sztucznego ABS całkowicie zakrywającego przyłącza hydrauliczne i elektryczne, przez co zapewnia wysoką estetykę urządzenia. Obudowę wykonano uwzględniając wszelkie wymogi recyklingu, dzięki czemu jest w pełni przetwarzalna. Ukryta jest pod nią również zintegrowana konsola montażowa umożliwiająca łatwe zamontowanie urządzenia do przegród pionowych. Aparaty dostępne również z energooszczędnymi wentylatorami EC (elektronicznie komutowanymi), które pozwalają na ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej nawet o 50%.

LEO INOX

Nagrzewnica wodna przeznaczona do montażu wewnątrz pomieszczeń. Obudowa wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego ABS całkowicie zakrywa przyłącza hydrauliczne i elektryczne zapewniając wysoką estetykę urządzenia. Obudowa  spełnia wszystkie wymogi recyclingu i jest w pełni przetwarzalna. Ukryta jest pod nią również zintegrowana konsola montażowa umożliwiająca łatwe zamontowanie urządzenia do przegród pionowych. Aparaty dostępne również z energooszczędnymi wentylatorami EC (elektronicznie komutowanymi), które pozwalają na ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej nawet o 50%.

LEO EX

Nagrzewnica wodna przeznaczona do ogrzewania wewnątrz pomieszczeń. Wyposażona w wentylator przeciwwybuchowy może być instalowana w strefie zagrożonej wybuchem Z-2, w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem gazów, cieczy i ich oparów z grupy wybuchowości IIB o klasie temp. T3.

Zobacz gdzie kupić

Publikacje FLOWAIR

Wyróżnienia i nagrody FLOWAIR

przedsiębiorstwo, fair play, nagroda, gala

Przedsiębiorstwo Fair Play

Ideą programu jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian nie tylko w wewnętrznej organizacji pracy, ale także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne. Program ma przebieg dwuetapowy, a oceny firm dokonują Komisje: Regionalne i Ogólnopolska, składające się z przedstawicieli administracji i samorządów (w tym gospodarczych), banków i instytucji finansowych, uczelni, organizacji przedsiębiorców, ZUS, organów podatkowych. Nad całością pieczę sprawuje Kapituła, w której zasiadają autorytety życia politycznego i gospodarczego. Każdą edycję programu kończy Wielka Gala Finałowa, podczas której następuje ogłoszenie wyników.

Tym tytułem firma FLOWAIR szczyci się od 2006 roku, a to oznacza, że niemalże od samego początku wykazuje się w swojej działalności etycznym postępowaniem w biznesie.

lider ppnt,

Lider PPNT

Nagroda przyznawana przez Pomorski Park Naukowo-Technologiczny za wybitne osiągnięcia oraz aktywną działalność firm działających w PPNT

W roku 2012 tytuł Lidera PPNT, za wybitne osiągnięcia oraz aktywną działalność otrzymał Pan Maciej Głogowski, Flowair - za promowanie idei networkingowych, aktywny udział w społeczności PPNT,

Red Dot Design Award

Red Dot Design Award

Red Dot Design Award uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Co roku spośród kilku tysięcy zgłoszeń, eksperckie jury wybiera zwycięzców. Często nagroda ta nazywana jest Oskarem Designu. Przyznawana jest od 1955 roku w Essen w Niemczech.

Reddot design award 2014 dla jednostki odzysku ciepła OXeN.

iF product design award

iF product design award

IF Product Design Award przyznawany jest od 1954 roku. Co roku na konkurs zgłaszanych jest ponad 2000 produktów z około 37 krajów. Pieczęć iF świadczącej o wyjątkowej jakości projektowania otrzymują produkty wyłonione przez grupę ekspertów.

Flowair zdobywa ten tytuł dwukrotnie:

 • iF product design award 2014 dla jednostki  odzysku ciepła OXeN.
 • iF product design award 2013 dla nagrzewnicy wodnej LEO FS i aparatu grzewczo-wentylacyjnego LEO KMFS .

dobry wzór

Dobry Wzór

Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług przeznaczonych dla polskiego konsumenta/użytkownika charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów. Konkurs organizowany jest co roku.

Tym tytułem FLOWAIR szczycił się kilkukrotnie:

 • 2013 w kategorii PRACA za najlepiej zaprojektowany produkt na rynku dla jednostek odzysku ciepła OXeN
 • 2010 za najlepiej zaprojektowany produkt na rynku dla ELiS DUO
 • 2007 za najlepiej zaprojektowany produkt na rynku dla rodziny nagrzewnic wodnych LEO (LEO FB+ FL+ FS)
 • 2006 za najlepiej zaprojektowany produkt na rynku dla LEO PLASTIC (obecnie LEO FL)

złoty medal

Złoty Medal

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana – po wnikliwej ocenie ekspertów – innowacyjnym produktom najwyższej jakości, nowoczesnych, wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Flowair zdobył Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2012 dla kurtyno-nagrzewnicy ELiS DUO.

Innowacja Roku

Innowacja Roku

Innowacja roku ma na celu promocję idei innowacyjności, nowoczesnych unikalnych i oryginalnych rozwiązań, stymulowanie przedsiębiorstw w kierunku rozwoju innowacyjnej myśli technologicznej.

Innowacje dla:

 • Innowacja roku 2010 dla kurtyno-nagrzewnicy ELiS DUO.
 • Innowacja roku 2007 dla nagrzewnicy LEO SMART (obecnie LEO FS).

Opinie o FLOWAIR

Historia firmy FLOWAIR

2003 Założenie firmy FLOWAIR

2003 Pierwsza nagrzewnica wodna FLOWAIR LEO STANDARD

2005 Wprowadzenie do oferty aparatu grzewczego LEO FL w obudowie ABS z konsolą montażową 3D

2005 Sterowanie M - energooszczędny system ogrzewania średnich i dużych kubatur

2007 Na rynku pojawia się LEO FS - w całości zakrywa przyłączeniowe elementy instalacji grzewczej  i elektrycznej

2008 Linia produktów wciąż się rozwija- wprowadzenie LEO FB typoszereg 6 urządzeń  o wysokiej wydajności, lekkiej konstrukcji i charakteryzujące się niezawodnością

2010 Wprowadzenie kurtyn i kurtyno-nagrzewnic ELiS, zaawansowana automatyka z BMS oraz wprowadzenie dedykowanych sterowników, opatentowanie ELiS DUO jako urządzenia 2w1 łączącego funkcje kurtyny i nagrzewnicy

2010 ELiS DUO finalistą Dobrego Wzoru 2010

2012 Pojawiają się w ofercie wentylatory z silnikiem EC, które montowane są we wszystkich nagrzewnicach LEO M, dzięki czemu nagrzewnice zaczynają być bardzo energooszczędne

2013 Projekt OXeN  bezkanałowe jednostki odzysku ciepła

2013 OXeN nominowany do Dobry Wzór 2013

2014 Wprowadzenie nowej lekkiej i odpornej obudowy APRO (EPP) w nagrzewnicach LEO FB

2014 Kurtyny ELiS A w nowej eliptycznej obudowie

2014 FLOWAIR w gronie nominowanych do tytułu Gazele Biznesu

2015 Urządzenia gdyńskiej firmy FLOWAIR na  Światowej Wystawie Expo 2015 w Mediolanie

 

Marka FLOWAIR przez 12 lat istnienia stała się obecna w 28 krajach Europy i Azji : Rosji, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Niemczech, Norwegii, Irlandii, Szwecji, Francji, Słowacji, Czechach, Serbii, Kazachstanie, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Mołdawii, Mongolii, Węgrzech, Białorusi, Chorwacji, Finlandii, Austrii, Islandii, Uzbekistanie, Słowenii, Holandii, Estonii i we Włoszech.

Kontakt FLOWAIR

FLOWAIR Sp.J. - logo

Typ firmy: Producent, Dystrybutor

Miasto: Gdynia

+48.58.6275733

Katalogi i cenniki FLOWAIR