Gość: Adrian
2015-04-16 10:52
Zaskakujacy problem z wentylacją w nowym mieszkaniu
Witam!
Piszę na tym forum z nadzieję, ze ktoś mi pomoże.
Zakupiłem nowe mieszkanie od dewelopera i od początku użytkowania jest problem z went łazienki. Łazienka nie ma okna. Wentylacja jest hybrydowa. Przepływ powietrza jest w dobrym kierunku. Ponadto prędkość przepływu jest powyżej minimalnych wymagań normy. Wydatek powietrza w granicach 60m3/h. Czyli też OK.
A wystarczy, że odkręcę wodę i zacznę ja napuszczać do wanny, zamknę drzwi do łazienki (są podcięte!) i odczekam około 5 minut. Po otwarciu drzwi łazienkowych widok jest jak w saunie parowej. W zasadzie jest jej tyle, że nic nie widać. Czas potrzebny na odparowanie (a raczej spłyniecie wody po kaflach i wyschniecie) to około 1-1,5 godziny...Czy ktoś ma jakiś pomysł??? Bo ani deweloper ani panowie z firmy od wentylacji nie wiedzą dlaczego przy teoretycznie sprawnej wentylacji gromadzi się tyle pary, która nie chce "ucieć" przez kanał went. (???)
Gość: Compas
2015-04-27 10:40
Re: Zaskakujacy problem z wentylacją w nowym mieszkaniu
Sprawdzałeś czy wentylacje nie jest czasem zapchana lub zanieczyszczona od środka ? Problem może jeszcze leżeć z momentem obrotowym wiatraków lub jego wydajnością. Jeśli nie czyściłeś jej nigdy to zrób to, jeśli to nie pomoże to zwróć się z pomocą do jakiegoś serwisu wentylacji, osobiście polecam ten - http://frostchlod.cba.pl/naprawa-wentylacji/
Gość: andre
2015-05-02 02:59
Re: Zaskakujacy problem z wentylacją w nowym mieszkaniu
Fachowca do wentylacji znajdziesz na portalu: http://ebudowa.pl/