265
264
226
Strefa ekspertów HVACR

zalana piwnica

poleccie jakąś dobrą pompę, po ulewnych deszczach zalewa mi piwnicę, czas zakupić tego typu sprzęt.

Do domowego użytku z tych droższych, markowych mógłbyś wziąć Grundfos unilift KP 150/250/350- określ sobie wysokość podnoszenia. Jest opcja z pływakiem wiec sama się uruchomi gdy zacznie zalewać studzienkę w której ją umieścisz. Wykonana z kwasówki i ma zabezpieczenie termiczne (silnik się nie spali). Z tych najtańszych możesz wziąć Omnigena- wykonanie z tworzywa, ogolnie da radę, ale Chińczyk to Chińczyk. NIe pamiętam konkretnego modelu

a ja polecam motopompę jakąś, sam mam taką od kruzera i jest wystarczająca, myślę, że na przydomowe podtopienia nie potrzeba większej

ale po co droższe, skoro w takiej średniej półce cenowej są bardzo dobre pompy!
kruzer jest przykładem, można poszukać dalej i znaleźć jeszcze kilka dobrych modeli
nie ma sensu przepłacać!

tak, jakaś mała pompa pomoże, potem trzeba szukać źródła lub podjąć kroki, aby zapobiec zalewaniu tej piwnicy w przyszłości

U nas podobnie po burzy szczególnie. Ale kupiona pompa Kruzer i daje radę. SPrawdza się super.

ja się nigdy nie boję takich podtopień, bo szybko reaguję, mam swoją motopompę i po wodzie za chwilę nie ma śladu :)

A jakiej firmy masz tą motopompę?

chce kupic taki sprzęt, gdzie najlepiej będzie i który model wybrać?

Niedawno zamawiałem w internetowym sklpeie firmy kruzer. Polecam bo jak do tej pory sprawuje się dobrze.

A jak z wysyłka z tego sklepu, bo nie ukrywam zależałoby mi na czasie najbardziej.

Zamawiałem raz i jestem zadowolony z obsługi klienta jak i z wysyłki z tego sklepu - szybko i profesjonalnie, a co ważne sprzęt dobry

A który model kupić, tak żeby wystarczył do zasilania domku letniskowego?

Po ostatniej burzy teraz też wiem, ze taka pompa i nam by się przydała, jaką wybrać? co polecacie?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.