Gość: mic_rys
2016-07-21 09:24
Zabudowanie wentylacji mechanicznej
Witam,
W bloku na ostatnim 6 piętrze mam zainstalowaną wentylację grawitacyjną (będzie podłączony okap) i dodatkowo wentylacje mechaniczną. Jednak na tej ścianie ma być zabudowa mebli kuchennych i na początku myślałem, że wyciągnąć ten wentylator mechaniczny na front mebli ale to będzie źle wyglądało.
Czy można ten wentylator zabudować szafką żeby był we wnętrzu?
Będzie to aneks kuchenny z salonem (28m2), bez gazu, będzie płyta indukcyjna.
2 okna (2 skrzydłowe, 1 skrzydłowe), na górnej ramie okien zamontowane wywietrzniki.
Wiem wiem, że zgodnie z zasadami itp ale czy faktycznie zabudowanie go wpłynie negatywnie na coś?
2016-07-21 22:21
Re: Zabudowanie wentylacji mechanicznej
dodaje zdjęcie, nie jestem pewny czy to biale urzadzenie to wentyalcja mech czy grawi, dodam takze zdj projektu

Zdjęcia

2016-07-21 22:21
projekt
Gość: mic
2016-07-21 22:22
zdj

Zdjęcia

Gość: Hubert
2016-07-22 16:48
Witam

Nie ma takiej opcji jak zabudowanie szafką. Spowoduje to ograniczenie wentylacji. Wszystkie kanały wentylacyjne muszą być odkryte. Proponował bym zabudować ten otwór i wyjść kanałem płaskim ponad szafkę, tam zredukować na okrągłą rurę i zamieścić wentylator kanałowy. Problem w tym, że może to być widoczne.
2016-07-22 16:57
Może być też rozwiązanie takie jak na załączonym zdjęciu jeśli miejsca wystarczy.
2016-07-22 16:57
zdjęcie

Załączniki

2016-07-22 16:59
Natomiast realizacja wg tego rysunku pogorszy wentylację grawitacyjną, nie jest to idealne rozwiązanie, a efektywna wentylacja będzie tylko w momencie pracy wentylatora.
Gość: Micrys
2016-07-24 17:49
A. Czy ten bialy wentylator to jest wentylavja grawitacyjna czy mechaniczna uruchamiana z wlacznika?
2016-07-25 09:24
Prawdopodobnie wentylator. Proszę zdjąć obudowę i sprawdzić czy ma instalację elektryczną.
2016-07-25 09:26
Z drugiej strony na zdjęciu nie widzę żeby był tam wirnik od wentylatora więc może i taka masywna kratka.
Gość: szary
2016-08-18 17:03
Witam. Również zastanawiam się nad zabudową wentylacji mechanicznej. Czy możliwe jest wyciągnięcie kratki wentylacyjnej z szachtu i przeniesienie jej jak najbliżej frontu mebli(z otworem w meblach) oraz połączenie jej z kanałem wentylacji za pomocą giętej rury ? Wyglądałoby to tak, że we froncie mebli jest kilka szczelin, które przypominają kratkę, a zaraz za tym frontem byłaby kratka wentylacji BXC247, która byłaby połączona z szachtem za pomocą rury. Pozdrawiam

Zdjęcia

Gość: Michalbiker
2016-08-21 15:34
Hej, rozwiązałes juz problem wentylacji? Mam podobnie, nie bardzo wiem co zrobic z wentulacja mechaniczma (na bloku jest jest wentylator), u mnie jest kratka higrosterowana (w zaleznosci od wilgotności zmiejsza lub zwieksza przeplyw powietrza). Tez zastanawialem sie w scianie zostawic oryginalna kratke, zabudowac ja meblami, i w meblach na fronice zostawic jaks ladniejsza kratke.