273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wsteczny ciąg i pozioma rura

W mojej kuchni mam wsteczny ciąg - rozszczelnianie okien nic nie daje, problem ustępuje jedynie po twarciu jednego z nich, co rzecz jasna zimą jest dość kłopotliwe. Nie mogę zamontować wentylacji mechanicznej, bo w kuchni znajduje się kuchenka gazowa. Przyczyną ciągu wstecznego jest fakt, że kanał wentylacyjny to pozioma rura idąca pod sufitem przez wiatrołap i wychodząca przez ścianę zewnętrzną (tak zamontowała to wszytsko poprzednia właścicielka domu dobudowując kuchnię, w pozostałej części domu wentylacja jest doprowadzona do przewodów kominowych i działa poprawnie). Co mogę zrobić w tej sytuacji? Założyć przy wyjściu kanału kratkę z klapką uniemożliwiającą powstawanie ciągui wstecznego? Słyszałem, że cos takiego jest dostępne.
Kłaniam się i pozdrawiam

Zamontowanie klapki wstecznej nie jest dobrym rozwiązaniem. Zablokuje cofkę lecz nie poprawi ciągu, a o taki nam właśnie chodzi. Otwarcie okna poprawia ciąg co oznacza, że dostarczamy zbyt mało powietrza do pomieszczeń aby takowy powstał. Idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie nawietrzaka podokiennego (nie okiennego). Dodatkowo jest też wariant z grzałką. W razie pytań zapraszam do kontaktu 601-995-997.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.