265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Własna Firma

Witam jestem monterem z 8 letnim doswiadczeniem i chce zalorzyc wlasna firme. Pracowalem przy najwiekszych projektach budowlanych w polsce m.in. stadiony w warszawie i gdansku. Mam jednak problem bo nie wiem do konca jak wyceniac prace oraz jakie sa ceny za poszczegulne etapy. pomoze ktos???

Teraz w budowlance jest ciężko, zastój, spora konkurencja. A może rozważ inna branżę np. medyczną? Takie gabinety rehabilitacji cieszą się obecnie sporym powodzeniem, sprzęt nie jest jakiś bardzo drogi - juventas.pl/skladane-stoly-do-masazu/ , pracownika też zawsze znajdziesz.

Jak zawsze koledzy w HVAC z dużym poczuciem humoru;) Kolega zadaje poważne pytanie a jest do innej branży odsyłany;) Otóż drogi Leonie wszystko zależy od regionu, inwestycji. Na jednych zarobisz więcej na innych mniej. Co chcesz dokładniej wiedzieć? Nie rozumiem pytania trochę: 8lat pracy i nie wiesz jakie są stawki za materiały, rbh? Że stawki nocne więcej płatne, że za dojazd też sobie trzeba doliczyć..

Ja myślę że szkoda zachodu dadzą Ci 15zł za godzinę pracy śmiszną umowę zlecenie i do roboty.

Słyszałem ze za kanały bierze sie ok30 zl za metr

Prowadzę firmę 6 lat. Nigdy specjalnie nie interesowałem się "po ile chodzi" robota. Dlaczego? Dlatego, że to ja ustalam sobie ile chcę zarobić po uprzednim przewidzeniu czasu pracy. Jest reguła: dla jednego klienta ta sama robota jest warta np 100, dla innego : 200 . Początki są trudne ,po 2 sezonach sam dojdziesz do tego ile klienci będą w stanie zapłacić akurat Tobie, a nie innym. Poza tym nie ma zasad, zawsze znajdzie się ktoś tańszy od Ciebie.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.