Gość: Leon
2015-11-13 23:47
Własna Firma
Witam jestem monterem z 8 letnim doswiadczeniem i chce zalorzyc wlasna firme. Pracowalem przy najwiekszych projektach budowlanych w polsce m.in. stadiony w warszawie i gdansku. Mam jednak problem bo nie wiem do konca jak wyceniac prace oraz jakie sa ceny za poszczegulne etapy. pomoze ktos???
Gość: Bokko
2015-12-15 11:05
Re: Własna Firma
Teraz w budowlance jest ciężko, zastój, spora konkurencja. A może rozważ inna branżę np. medyczną? Takie gabinety rehabilitacji cieszą się obecnie sporym powodzeniem, sprzęt nie jest jakiś bardzo drogi - juventas.pl/skladane-stoly-do-masazu/ , pracownika też zawsze znajdziesz.
Gość: M.P.
2016-01-13 22:26
Jak zawsze koledzy w HVAC z dużym poczuciem humoru;) Kolega zadaje poważne pytanie a jest do innej branży odsyłany;) Otóż drogi Leonie wszystko zależy od regionu, inwestycji. Na jednych zarobisz więcej na innych mniej. Co chcesz dokładniej wiedzieć? Nie rozumiem pytania trochę: 8lat pracy i nie wiesz jakie są stawki za materiały, rbh? Że stawki nocne więcej płatne, że za dojazd też sobie trzeba doliczyć..
Gość: szabla
2016-01-15 12:12
Ja myślę że szkoda zachodu dadzą Ci 15zł za godzinę pracy śmiszną umowę zlecenie i do roboty.
Gość: bob
2016-01-18 21:29
Słyszałem ze za kanały bierze sie ok30 zl za metr
Gość: życzliwy
2016-04-03 22:54
Prowadzę firmę 6 lat. Nigdy specjalnie nie interesowałem się "po ile chodzi" robota. Dlaczego? Dlatego, że to ja ustalam sobie ile chcę zarobić po uprzednim przewidzeniu czasu pracy. Jest reguła: dla jednego klienta ta sama robota jest warta np 100, dla innego : 200 . Początki są trudne ,po 2 sezonach sam dojdziesz do tego ile klienci będą w stanie zapłacić akurat Tobie, a nie innym. Poza tym nie ma zasad, zawsze znajdzie się ktoś tańszy od Ciebie.