273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

wentylacja z rekuperatorem, wykonawca

witam, jestem na etapie decyzji o podpisaniu umowy na wykonanie wentylacju mechanicznej z rekuperatorem;
wstepny wybór padł na firmę KLIMA-POL z Poznania;
rekuperator firmy BARTOSZ;
i moje pytanie - czy miał ktoś z Państwa już kontakt z tą firma? czy możecie ją polecić?
i czy rekuperator Bartosz jest faktycznie dobry?- pan z firmy bardzo zachwala

taa... klima-pol - super firma chyba lepszej nie ma tak jak bartosz ...

ta powyższa ocena ma być prawdziwa czy ironiczna?
zaproponowano mi w tej ofercie zestaw CNWB600/315ST (1250m3/h), wentylatory EBM Plast EC, przewody wentylacyjne sztywne typu spiro,na dojściach do anemostatów przewody elastyczne, automatyke, by-pass elektryczny, regulator obrotów, pomiar temp. powietrza nawiewnego;
a co jeszcze jest bardzo istotnego by było zainstalowane?, na co mam zwrócić szczególną uwagę by wentylacja z rekuperacją dziełała bezproblemowo?

Sprawdź czy Twoje zapotrzebowanie na ciepło jest mniejsze niż moc nagrzewnicy, a jeśli chcesz również chłodzić to czy Twoje zapotrzebowanie na chłód jest mniejsze niż moc chłodnicy. Rekuperator to jakieś max 25% odzysku. czyli np. Ty potrzebujesz 10kW ciepła, to 2,5 kW możesz dostać z rekuperatora - przy warunkach prawie laboratoryjnych, resztę musisz dostarczyć z prądu lub wody. Obliczenia są pewnie dla -12 i +30 C, w pozostałych zakresach temperatur się nie liczy, bo w Polsce nie wysjępują niższe temperatury/wg projektantów/.

Mam Bartosza 500m3 ale nie wiem jako to model od czerwca 2007r instalacje robiła mi firma Klima-pol z poznania to pewnie ta sama -musze powiedzieć ze cierpliwie znosili moja żonę ten przewód tu ta kratka tam (mieszkam w Wolsztynie) zamontowany mam na poddaszu i . dla mnie ważne było jak kupowałem ze jest polski i nie będzie problemu z dostepen do części poza tym tam nie ma co się zepsuć prosty jak budowa cepa . Miałem jedyny problem z automatyka coś pogrzebałem, ale przyjechali i wgrali program od nowa czy cos, ale to było na początku od tego czasu wymieniałem dwa razy filtry i wszystko.
zastanawiam sie nad montaMam Bartosza 500m3 ale nie wiem jako to model od czerwca 2007r instalacje robiła mi firma Klima-pol z poznania-musze powiedzieć ze cierpliwie znosili moja żonę ten przewód tu ta kratka tam (mieszkam w Wolsztynie) zamontowany mam na poddaszu i nie słyszę go w ogóle tak wiec nie mam porównania ale wydaje mi się być cichy. Co do prądu to nie wiem nie mam porównania rok do roku ale nie wydaje mi się żebym płacił za dużo . dla mnie ważne było jak kupowałem ze jest polski i nie będzie problemu z dostepen do części poza tym tam nie ma co się zepsuć prosty jak budowa cepa . Miałem jedyny problem z automatyka coś pogrzebałem, ale przyjechali i wgrali program od nowa czy cos, ale to było na początku od tego czasu wymieniałem dwa razy filtry i wszystko.
teraz zastanawiam sie nad montażem umnie w firmie i znów sie rozglądam ale ztego co widze to pewnie wybór panie na Bartosza

To masz super wybór. To jak wybierać między anginą a grypą.

Jak Pan myje wymiennik dwa razy w roku?

ile razy myje pan jajka w roku?

ja dwa razy--wielkanoc i boze narodzenie

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.