273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja w korytarzu bezokiennym w garazu miedzy dwoma klatkami

Dzień dobry,

mam za zadanie zaprojektować wentylacje w bloku. W garażu miedzy klatkami mam korytarz bezokienny i nie mogę znalesc jaka ilość wentylacji powinna być tutaj zaprojektowana. Poproszę o pomoc.

pozdrawiam

Hmmm Jeżeli to jest korytarz/przedsionek między klatką schodową a garażem. To trzeba.....zrobić odpowiednią wentylację. Nie tylko spełniającą funkcję wymiany powietrza a zabezpieczenia przed dostaniem się dymu do klatki schodowej z garażu.

wyglada to tak, w krótkim schemacie:

garaz -> korytarz (przedsionek ppoz) ->klatka->korytarz bezokienny( w którym proszę o pomoc)

niestety zgubilo czesc schematu dlatego napisze go jeszcze raz

garaz - korytarz (przedsionek ppoz) - klatka- korytarz bezokienny( w którym proszę o pomoc) - klatka - korytarz (przedsionek ppoz) - garaz

0,5 wymiany wystarczy- naweiw swiezy z zewnatrz, wyrzut np do przestrzeni garazu

dziekuje

Witam

Żadne 0,5 wymiany. Minimum to 4 wymiany na h niezależnie od przeznaczenia pomieszczeń. Sam garaż ma od 6-8 wymian. Taki przedsionek zaliczył bym do 4 wymian. Wentylacja grawitacyjna ewentualnie wywiew mechaniczny (wentylator) Nawiew może być lecz lepiej by był w garażu. Minimum 100mm. Zależy jaka jest kubatura. Wywiew z garażu niezależnie przez ścianę. jeśli przez korytarz to może być potrzeba przewodów ocieplanych. Zależy czy jest różnica temperatur między garażem a korytarzem.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.