273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja na poddaszu- co i jak

Witam, to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Jestem na etapie wykańczania poddasza 80 mkw po podłodze. Jest sporo skosów. Gdy juz myślałem, ze wszystko mam już zaplanowane okazało się, że nie mam wentylacji. Na poddaszu ma być łazienka,salon, sypialnia i duże pomieszczenie gospodarcze ( graciarnia ). Trochę poczytałem ale nie jestem pewien jak rozwiązać problem. Raczej zdecyduje się na wentylacje grawitacyjną. Czy zainstalowanie dwóch kominów wentylacyjnych w najwyższym punkcie dachu i podłączenie rur spiro będzie dobrym rozwiązaniem? Czytałem, ze długość takiego kanału nie może być krótsza niż 2m. Myślałem żeby jedna rura była połączona z łazienka a druga trójnikiem z sypialnia i z salonem. Czy jest jakieś najbardziej optymalne miejsce na kratki wentylacyjne? Na co powinienem zwrócić szczególna uwagę? Jakiej średnicy rury spiro zastosować? Nadmieniam, ze w oknach są nawiewniki. Z góry dziękuje za porady.

Ktoś coś podpowie?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.