273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

wentylacja mechaniczna - zrobię sam

Hej bede chcial budować instalacje wentylacji mechanicznej. gdzieś widziałem pare wątkow rozrzuconych po forach. czy ktos moze cos konkretnie serdno pwoiedziec. chciałbym wiedziec jak i jakich rur uzyc, czego nie wyzbyc na co zwrocic uwage. dodtakowo wiem ze musi byc czerpnia i wyrzutnia i gdzieś wyczytałem ze nie mogą być na tej sciance?? czy ktoś może pomóc?

Wrzuć skany architektury,określ gdzie zamierzasz umiejscowić centralkę. To przepisy mówią o niezbędnych odległościach -czyli warunkach technicznych .Jeśli masz taką możliwość to najlepiej gdyby czerpnia była oddalona od wyrzutni ,najlepiej na innej ścianie. Chodzi o to żeby powietrze usuwane nie było zaciągane z powrotem do pomieszczenia , dlatego te odległości. Na dachach można spotkać centrale wentylacyjne gdzie czerpnia i wyrzutnia są obok siebie ,mają jedynie zmienione kierunki strumienia przez odpowiednio wyprofilowane kształtki wentylacyjne.

Moge Ci strzelić projekt za odpowiednią cene :)

heheheh ja wiem wiem że mozna za odpowiednia cene ale na razie probuje swoich sil, w koncu ktos nosi spodnie w domu wiec probuje sie wykazac. a co jesli chodzi o glosnosc calej wentylacji. wiem ze stosuje sie rury miekkie ale czy sa np. jakies odpowednie ze sredniej polki ktore spelniaja wlasciwa funkcje? boje się też ze nie bedzie to za cisze . czasem w necie mozna znalezc projekty platne ale potem ktos je wrzuca i tam wystepuja twarde spiro. wiec zgupialem:/ a czy moze robiliscie cos takiego? widze ze kolega jest projektantem ale kedys musial byc ten pierwszy raz budowy

PODAJ EMAILA TO CI COŚ WYŚLE :)

edwin.podolski@o2.pl a robiles juz cos takiego?

Robiłem prześle Ci przykładowe rysunki pdf :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.