273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja mechaniczna garażu przegląd

Witajcie
Przeprowadzam konserwacje detektorów CO Gazexa w halach garażowych na co mam autoryzację.
W większości przypadków detekcja steruje wentylacją mechaniczną składającą się z Aparatu wentylacyjnego przykładowo VBW SKW 2 kilka metrów kanałów i kilku kratek.
I teraz właściwe pytanie czy potrzebuje jakiekolwiek uprawnienia do sprawdzenia takiej małej wentylacji mechanicznej garażu i wystawienia protokołu że jest to sprawne? w dodatku która działa tylko wyzwolona z detekcji CO

Napiszcie proszę cokolwiek bo jedyne co znalazłem to to żeby wykonać przegląd wentylacji mechanicznej trzeba mieć uprawnienia budowlane które żeby zdobyć trzeba kilka lat studiów i kilka lat praktyk czyli jakieś 10 lat inwestowania żeby przeglądać 10 metrowe kanały z jednym silnikiem? wydaje mi się to bez sensu i domyślam się że chodzi o normalną wentylację wspomaganą wentylatorem a nie wentylacje podłączoną do detekcji CO co też się nazywa wentylacja mechaniczna

Skoro tak znalazłeś to faktycznie tak musi być. Jeżeli ktoś coś zakłada to powinien być zaznajomiony ze specyfikacją. Ja w garażu nawet posadzki od http://www.darp.pl miałem sprawdzane przy takich przeglądach.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.