Gość: Leon
2015-06-02 19:07
Wentylacja mechaniczna garażu przegląd
Witajcie
Przeprowadzam konserwacje detektorów CO Gazexa w halach garażowych na co mam autoryzację.
W większości przypadków detekcja steruje wentylacją mechaniczną składającą się z Aparatu wentylacyjnego przykładowo VBW SKW 2 kilka metrów kanałów i kilku kratek.
I teraz właściwe pytanie czy potrzebuje jakiekolwiek uprawnienia do sprawdzenia takiej małej wentylacji mechanicznej garażu i wystawienia protokołu że jest to sprawne? w dodatku która działa tylko wyzwolona z detekcji CO
Gość: Leon
2015-06-10 13:33
Re: Wentylacja mechaniczna garażu przegląd
Napiszcie proszę cokolwiek bo jedyne co znalazłem to to żeby wykonać przegląd wentylacji mechanicznej trzeba mieć uprawnienia budowlane które żeby zdobyć trzeba kilka lat studiów i kilka lat praktyk czyli jakieś 10 lat inwestowania żeby przeglądać 10 metrowe kanały z jednym silnikiem? wydaje mi się to bez sensu i domyślam się że chodzi o normalną wentylację wspomaganą wentylatorem a nie wentylacje podłączoną do detekcji CO co też się nazywa wentylacja mechaniczna
Gość: Komass
2015-07-02 11:11
Re: Wentylacja mechaniczna garażu przegląd
Skoro tak znalazłeś to faktycznie tak musi być. Jeżeli ktoś coś zakłada to powinien być zaznajomiony ze specyfikacją. Ja w garażu nawet posadzki od http://www.darp.pl miałem sprawdzane przy takich przeglądach.