Gość: CzarkowskiAdam
2015-12-12 10:42
wentylacja mechaniczna- anemostaty czy nawiewnuki
Witam,
mam takie pytanie- przy projektowaniu instalacji wentylacji mechanicznej na zakończeniu montuje się anemostaty czy wentylatory nawiewne/wywiewne? Wentylatory są elektryczne wiec rozumie w jaki sposób mogą dostarczyć 100m3 powietrza, ale jak to jest realizowane przez anemostaty które nie są podłączone do prądu? Proszę o wyrozumiałość, gdyż wiem, że pytanie nie jest z najwyższej półki
Gość: Sati
2015-12-14 10:53
Re: wentylacja mechaniczna- anemostaty czy nawiewnuki
Kto nie pyta nie błądzi. Ogólnie anemostaty są jedynie zakończeniem ( ale bardzo ważnym) instalacji went lub klim. Jak wiadomo z praw fizyki do przetłoczenia medium wbrew prawą fizyki potrzebujemy jakiejs dodatkowej siły - w wypadku instalcji went-klim są to z reguły centralne wyposażone w odpowiednie wentylatory pokonujące opory instalacji - tak w małym skrócie :)
Gość: CzarkowskiAdam
2015-12-15 10:10
Dziękuję za odpowiedź, ale to nie do końca rozwiało moje wątpliwości bo chyba nie najlepiej sprecyzowałem wcześniejsze pytanie. Chodzi mi o to, że do pomieszczenia doprowadzane jest powietrze w ilości np. 100m3 a do następnego 200m3, w sumie te 300m3 płynie jednym kanałem który się rozgałęzia i tutaj pytanie- na końcu tych kanałów muszę być zamontowane wentylatory nawiewne a na zakończeniu anemostat- zgadza się? bo skoro tu i tu byłby tylko anemostat to w jaki sposób powietrze rozdzieliło by się w wymaganych ilościach?
Gość: biti
2015-12-22 09:48
Ilość powietrza regulujesz przepustnicą