273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

wentylacja mechaniczna- anemostaty czy nawiewnuki

Witam,
mam takie pytanie- przy projektowaniu instalacji wentylacji mechanicznej na zakończeniu montuje się anemostaty czy wentylatory nawiewne/wywiewne? Wentylatory są elektryczne wiec rozumie w jaki sposób mogą dostarczyć 100m3 powietrza, ale jak to jest realizowane przez anemostaty które nie są podłączone do prądu? Proszę o wyrozumiałość, gdyż wiem, że pytanie nie jest z najwyższej półki

Kto nie pyta nie błądzi. Ogólnie anemostaty są jedynie zakończeniem ( ale bardzo ważnym) instalacji went lub klim. Jak wiadomo z praw fizyki do przetłoczenia medium wbrew prawą fizyki potrzebujemy jakiejs dodatkowej siły - w wypadku instalcji went-klim są to z reguły centralne wyposażone w odpowiednie wentylatory pokonujące opory instalacji - tak w małym skrócie :)

Dziękuję za odpowiedź, ale to nie do końca rozwiało moje wątpliwości bo chyba nie najlepiej sprecyzowałem wcześniejsze pytanie. Chodzi mi o to, że do pomieszczenia doprowadzane jest powietrze w ilości np. 100m3 a do następnego 200m3, w sumie te 300m3 płynie jednym kanałem który się rozgałęzia i tutaj pytanie- na końcu tych kanałów muszę być zamontowane wentylatory nawiewne a na zakończeniu anemostat- zgadza się? bo skoro tu i tu byłby tylko anemostat to w jaki sposób powietrze rozdzieliło by się w wymaganych ilościach?

Ilość powietrza regulujesz przepustnicą

Zobacz również

Tematy na forum

Wiadomości

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.