Gość: gosc
2015-06-27 20:58
Wentylacja lokalu gastronomicznego
Mam zamiar zaprojektować wentylację w lokalu gastronomicznym. Będą to pomieszczenia : kuchnia, jadalnia na ok 60 osób , zmywalnia , pomieszczenie na odpadki, magazyny i inne pomocnicze. W kuchni powinien być okap. Mam kilka pytań:
1. Rozwiazanie 1
Czy dobrym rozwiazaniem będzie zastosować okap nawiewno wywiewny np firmy Jeven wychwytujący 99 % zanieczyszczeń włączony do centrali nawiewno wywiewnej z odzyskiem glikolowym? Układ nawiewny dostarczał by powietrze do okapu, kuchni i innych pomieszczeń pomocniczych w kuchni oraz do jadalni. Jak sterowany powinien byc okap i jadania bo przeciez okap nie zawsze dziala a jadalnia nie zawsze jest pełna ludzi?
2. Rozwiązanie drugie
Okap nawiewno wywiewny podłączony do centrali nawiewnej i wentylatora wywiewnego dachowego. Centrala nawiewała by powietrze do okapu i wszystkich innych pomieszczeń pomocniczych oraz do jadalni. Jak w takim razie sterowany powinien byc okap , bo przeciez nie zawsze on działa?
Gość: akme
2015-07-15 11:38
Re: Wentylacja lokalu gastronomicznego
Skoro centrala obsługuje nie tylko okap, ale i inne pomieszczenia myślę, że należało by kanały, które doprowadzają powietrze do okapu odcinać przepustnicą w momencie gdy użytkownik wyłącza okap a na centrali dać przetworniki ciśnienia aby centrala dostosowała swój wydatek po odcięciu okapu. W taki przypadku lepiej mieć centralę naw-wyw bo wtedy utrzymasz bilans powietrza nawiewanego i wywiewanego do każdego pomieszczenia.
2015-08-04 00:20
Re: Wentylacja lokalu gastronomicznego
Spróbuj dobrać komplet - od jednego producenta ( centrala i okap lub strop wentylacyjny) - wszystko później jest na jednej gwarancji i jest jeden winowajca jak coś nie działa - a przy okazji sprawdzą Ci obliczenia kuchni - np. można zapytać w Klimaoprema