265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja drogerii

Cześć, mam drobną kwestię do wyjaśnienia, a mianowicie mam do zaprojektowania wentylację w drogerii (typu rossmann, superpharm itp) i nigdzie nie mogę znaleźć żadnych wymagań odnośnie wentylacji. Teraz pytanie czy mam robić wg krotności wymian (np. liczyć 1,5 - 2 wymiany tak jak dla apteki) czy jeszcze wg innych wytycznych (których jeszcze nie znalazłam).

krotności wymian. zrobiłem kilka takich projektów. wszystkie na krotności wymian

Witam
Dostarczyliśmy kilkanaście central wentylacyjnych na drogerie ROSSMANN.
Przeważnie były to CENTRALE ASPIRNOVA RCA z kanałową nagrzewnicą elektryczna.
Jeśli chodzi o ROSSMANNA 2 wymiany na godzinę, SUPERPHARM jest apteką, 2 wymiany na godzinę sala sprzedaży plus zaplecze, Na oddzielnym układzie zmywalnia i receptura po 6-7 wymian na godzinę. Komunikacja w granicach jednej wymiany.
Mam nadzieję, że pomogłem

Tak, dzięki za pomoc :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.