Gość: martar
2015-02-07 08:02
wentylacja awaryjna pomieszczeń zagrozonych wybuchem
Witam
Projektuję wentylację ogólną oraz technologicznę(doprowadzenie powietrza do stalania) w budyku bloku gazowo-parowego której jest pomieszczeniem zagrozonym wybuchem. Wymagana jest dodatkowo wentylacja awaryjna (czerpnie z przepustnicami+wentylatory Ex)
Pytanie: Jaką krotność wymian przyjmuje się dla wentylacji awaryjnej?
Gość: Marko
2015-02-18 21:44
Re: wentylacja awaryjna pomieszczeń zagrozonych wybuchem
Nie ma tak łatwo. Ale żeby nie było ,że jestem złośliwy to poniżej link do artykułu. Jak go przeczytasz ( w tym wszystkie wymienione przypisy) to będziesz mądrzejszy. Co nie oznacza, że dowiesz się jaka krotność wymian jest potrzebna.
http://www.redinpe.com/attachments/article/115/Inpe_153_art09.pdf />
PS: Mam nadzieję, że jesteś studentem. Bo jeżeli nie, to nic tylko spuścić zasłonę miłosierdzia (na Ciebie i tego kto zlecał ten projekt).
2015-02-20 12:03
Re: wentylacja awaryjna pomieszczeń zagrozonych wybuchem
Witam

Dobrze by było zrobić na to sensowne obliczenia - sa firmy które się tym zajmują.
Generalnie można przyjąć, że powinny być czujniki i w razie przekroczenia stężenia 20% DGW ( dolnej granicy wybuchowości) powinna odpalać się wentylacja awaryjna - jej wydatek zależy od tego co może powodować zagrożenie - rozlanie substancji - rozszczelnienie zaworu - itp - w zależności ile tych oparów może być wyemitowane trzeba policzyć wydatek tak, żeby ilość powietrza cały czas utrzymywała stężenie poniżej 20% DGW.
Pozdrawiam
Tecma
[url= http://www.tecma.pl/]Wentylacja przemysłowa[/url]