273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Średnica nawiewnika a średnica przewodu

Witam wszystkich serdecznie!
Mam problem ponieważ podczas projektu (na studiach) - mianowicie z obliczeń wyszło mi że średnica mojego nawiewnika to DN 125 a przewodu połączonego z nim to DN100. co w takim przypadku montuje się między nawiewnikiem a przewodem żeby zredukować różnice średnic? z góry dziękuję za odpowiedź i proszę o wyrozumiałość (dopiero się uczę)

ludzie... was nie uczą myśleć na tych studiach? Nie słyszałeś o różnych kształtkach wentylacyjnych m.in o redukcjach?

Redukcja tłoczona ocynk 125/100 lub redukcja PVC biała 125/100. Dodatkowo jest redukcja żeńska 125/100 łączona z rurą za pomocą nypla (złączki) fi125 i wchodząca w rurę fi100 bez nypla.

Zastosuj puszkę rozprężną.

Oto puszeczka, ja takie używam montując wentylacje.

Załączniki

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.