Witam serdecznie.
Mam stary dom z 36 roku który składa sie z parteru ok 100m2 który jest lokalem pod działalność gosp. którą wynajmuję.
Pierto to moje mieszkanie które ma ok 140m2
Jest jeszze ok 90m2 piwnicy pod poziomem gruntu.
Chciał bym wykonać samodzielnie instalację wentylacyjną wraz z rekuperatorem.
Zdecydowałem sie wyonac instalację tylko na pietrze z tego względu że nad tym pietrem jest nieogrzewany stropodach i tam mogę rozmieścić instalację wymiewno-nawiewną. Z parterem mogło by to być nie mozliwe.
Powierzchnia to 140m2 i korzystając z dostępnych materiałów w internecie http://www.pro-vent.pl/wentylacja-domu-projekt,0.html
pomyslałem że centrala mistral 300 była by ok.
Kwestia jeszcze kanałów czy stosować kanały z "srebrem" czy mogą być stalowe - jeśli stalowe to izolowane czy samemu je izolować np. grubszą warstwa wełny?
Zrobiłem schemat poglądowy mieszkania wraz z naniesionymi punktami nawiewnymi (kolor czerwony) i wywiewnymi(kolor niebieski)
Fioletowy to czerpnia powietrza (od strony południowej) a wyrzutnia po stronie północnej budynku.
Zastanawiałe sie czy mozna by czerpnie zrobić w piwnicy. Pwnica jako GWC wtedy przepływ powietrza (uchylone okienka plus wyciag do góry) suszył by piwnice (choc nie jest jakos bardzo wilgotno) a powietrze w zimie wstepnie było by już podgrzane a latem chłodne.Czy tak moze byc??

Zdjęcia

reku projekt.jpg