273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Sala weselna

Cześć, projektuję salę weselną w związku z czym mam pytanie. Przepisy mówią, że nie można łączyć przewodów z pomieszczeń o różnych wymaganiach użytkowych i sanitarno-zdrowotnych. Co jednak myślicie o takim rozwiązaniu, żebym sala weselna i kuchnia miały wspólny nawiew, natomiast wyciągi będą oddzielne. Nie chcę wstawiać specjalnie oddzielnej centrali na kuchnię, stąd moje wątpliwości. Bardzo proszę o wypowiedzenie się w temacie.

Względy sanitarne to jedna sprawa, kolejna rzecz warta uwzględnienia to charakter pracy. Kuchnia zazwyczaj pracuj na pełnych obrotach gdy w sali nie ma nikogo....ponadto w kuchni masz okapy które wymagają konkretnych wydatków powietrza. Oddzielne układy to dobre rozwiązanie, które można rozbudować np. o regulatory VAV.

Nie ma takiej opcji. ODDZIELNIE. Krotność wymiany powietrza dla kuchni gastronomicznej to 10-15 wymian w godzinę. Krotność wymiany powietrza dla sali to 7-10 wymian. Zapotrzebowanie na odpowiednią wymianę powietrza dla danych pomieszczeń wyklucza nam łączenie ich razem.

Nawiew do kuchni proponuję za pomocą wentylatora naściennego.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.