Dodaj zdjęcia

Dodaj załączniki

Post, na który odpowiadasz

mam problem z wentylacją pokoju - cały dom nie ma właściwie żadnej wentylacji, ale z powodów prawnych i własnościowych nie mogę nic zrobić. Czy mogę poprawić wentylację jednego pokoju ok 30m2, mieszkają w niej dwie dorosłe osoby i małe dziecko, nowe palstikowe okna...i wszędzie pleśń na ścianie okiennej. Długotrwałe wietrzenie i dodatkowe ogrzewanie nie pomagają. Jedyne wyjście to zrobic jakiś nawiew, żeby odprowadzić zyski wilgoci od 3 osób. Po przeliczeniu wychodzi min 40 m3/h powietrza. osobiście zastosował bym nawietrzak lub nawiewnik higrosterowalny w oknie. Natomiast wywiew grawitacyjnie w łazience - to jest podstawa. Następnie zwrócić się z oficjalna prośbą do administratora celem zamontowania zbiorczego wentylatora wyciągowego i uzasaadnić to faktem powstawania pleśni i przebywania dziecka w pomieszczeniu (z tego co pamiętam nie mozna sobie samemu zamontować indywidualnego wentylatora na kanale grawitacyjnym). ale szybciej jest zamontować chyba ten wentylatorek w łazience :)) W kazdym razie jezeli jest pleśń na ścianie i małe dziecko w pomieszczeniu to sprawa jest bardzo pilna. Jeśłi chodzi o szczegóły to podaje maila: projczech@wp.pl