Dodaj zdjęcia

Dodaj załączniki

Post, na który odpowiadasz

to zależy od technologii i hmm... jakby to nazwać - aranżacji Restauracja przeważnie zlokalizowana jest koło kuchni. Kuchnię sanepid lubi na nadciśnieniu (żeby nie było niekontrolowanych przepływów powietrza do strefy czystej), a instalator którego będą rozliczać przez zapachy :-) wolałby pod podciśnienie .. Suma-sumarum: kuchnia (brana pod uwagę jako całość) powinna być zbilansowana na zero. A restauracja ? hmm.. to zależy od pomieszczeń do których przylega. Jeśli to korytarz wejściowy np. do hotelu przez który przetłaczają się tłumy wycieczek .. - to ja bym dał restaurację na nadciśnieniu (pamiętając żeby z tego "naciśnienia" nie było przepływu do strefy zwanej kuchnią - a wiec pewnie w rozdzielni kelnerskiej też nadciśnienie). Pytasz ile %. A to już zależy od jakiej wartości. "Nadciśnienie" zawsze gdzieś ucieknie, przez okna, drzwi ... Chodzi o to żeby uciekało z małą predkoscia ale skutecznie wytyczało kierunek przepływu powietrza - nooo wiesz tak akuratnie :-) Trochę pomieszanie piszę, ale mam nadzieję że zostałem dobrze zrozumiany.