273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Rekuperatory

Hej, zauważyłem ostatnio, że coraz częściej mam zaparowane okna i lustra, niby nic, ale naprawdę jest to denerwujące. Zwłaszcza rano kiedy chce wyjrzeć przez okno. Na http://instaltechnik.pl/oferta/rekuperacja-i-klimatyzacja/rekuperacja/ wyczytałem, że jest to wina złej wentylacji w domu. Dom jest zbyt szczelny (teoretycznie jest to plus, ale tym razem okazało się, że jest to jednak minusem). Radzą zamontować rekuperator, który będzie gwarantował stałą wymianę powietrza, a także odzysk ciepła. Uważacie, że w moim przypadku jest to niezbędne rozwiązanie??

mam ten sam problem co moj poprzednik... nie chce dodawać nowego tematu skoro chodzi o to samo. również liczę na pomoc.

Rekuperacja to droższe ale lepsze rozwiązanie tańsze to nawiewniki okienne i WM wywiewna.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.