273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

rekuperator

Nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje chińskiego sprzętu... ;D nie jeśli chodzi o takie rzeczy, ja nawet słuchawek bym sobie chińskich nie kupił. Porównania raczej dotyczą polskiego rynku, gdzie zawrotnego wyboru nie ma, to nie są kosmetyki, ani muzyczne płyty, których jest na pęczki. Profesjonalnych, solidnych firm jest bardzo mało, rekuperatory nie są jeszcze tak powszechne i cenione jak stało się to z klimą. A co do firmy mojego rekuperatora, to Alnor.

Czyli wg Ciebie jest on produkowany w Polsce? To żyj dalej w błogiej nieświadomości.

Chodziło mi bardziej o to, że chiny nie są jedynym producentem. Już bez przesady... mając do wyboru nawet dwa produkty Chiński i dajmy na to Niemiecki, wolę Niemiecki... a z mojego sprzętu jestem bardzo zadowolony. ;)

Odpowiedź na temat. Plączesz się w swoich wypowiedziach. To trzeba było kupić niemiecki. A tak na marginesie to dla naszego klimatu najlepsze są skandynawskie urządzenia.

Właśnie teraz tego tyle jest... Nie wiadomo co wybrać, z mężem właśnie budujemy dom i też myślimy o montażu rekuperatora ale na razie musimy się zorientować co, gdzie jak i za ile. Czy ktoś montował może taki sprzęt u siebie i mógłby coś podpowiedzieć?

Przyłączam się do pytania. Czytałem trochę o tym i ponoć się opłaca no i odczuwalny komfort po zainstalowaniu. Tylko to jest spory wydatek...

Sprawdźcie sobie Brookvent, Alnor, Vaillant, jest tego trochę.

Ja miałem okazję kilka montować i jeżeli miałbym wybierać to wybrałbym alnor, klienci chwalą sobie model hru-ergo. Sprzęt się sprawdza na każdej powierzchni, mniejszej, większej, w domu w biurze. Nie słyszałem też żeby ktoś się skarżył że się popsuł lub, że coś źle działa.

Te nawny typu alnor, vaillant to nie producenci - to kocesjonerzy.....
jaeśli montować kilka urządzeń Alnor - to gratuluje- nie oszukujmy ludzi poskie rekuperatory to są smieciowe urządzenia składane z kawałków dostępnych od reka z półki z dorobiona obudową przez polaków. Jedyne dobre, sprawdzone i działajace długimi latami urządznia są produkowane przez prekursorów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła - czyli skandynawów - czyli szwdzki SYSTEMAIR, SWEGON, FLAKTWOODS, VALLOX, duński DANTHERM, z niemiec ALCO - jednocześnie cena tego sprzętu jest nieporównywalna z urządzniami polskimi. Moim zdaniem i tak lepiej wydać na markowy sprzęt ze 30% więcej w czasie budowy niż potem dłubać i oczekiwać na naprawy serwisu polskiego........

mistrz ;) Kolego rekuperator Alnora jest chiński (wszystkie modele płaskie) lub turecki (na bazie chińskich części). Zabawne jak bardzo się mylisz

Najlepsze urzadzenia są ze Skandynawii. A przyszłość to np. takie połączenie:

https://www.youtube.com/watch?v=YNhNklF9zTE

a więc ze strony instalatora powiem tak:
- nie wierzę w teksty typu: klient nie narzeka :) - a co dzwonicie do swoich klientów po latach i pytacie :D:D? moi też nie narzekają przy serwisach, bo sprzęt po prostu działa, a ci co nie chcą serwisów... kto to wie :D swoją drogą montowałem najróżniejszy sprzęt i jakoś wiekszych róznic potem nie widzę.... największe róznice są w marketingowym bełkocie w katalogach
- te osławione róznice w jakości..... oczywiście troszke uproszczę ale: automatyka - jedno źródło, wentylatory - jedno źródło. w swojej fabryce uklepana obudowa i doklejona naklejka :):) tyle na temat.
- czy sie opłaca? patrzyłbym raczej na brak wilgoci w pomieszczeniach, przefiltrowane powietrze itp. wartości odzysków sa i tak ponapinane w laboratoriach, maja dobrze wyglądać więc uzyskuje się je przy absurdalnych patrząc pod kątem eksploatacji) różnicach temperatur
pozdrawiam

Rekuperatory Alnor to jest Chiński produkt, nie zwierający nagrzewnicy wstępnej i posiadający bardzo uproszczony sterownik (HRU ERGO). Słabszy model wycofali. Co do MinistAir to konstrukcja lat 90 działa dobrze, ale brak wybory, jedynie 450. Tak więc jak ktoś chce Polskiego producenta to NIKOL lub BRATOSZ. Jeżeli dobra i nie zawodną jednostkę to np. BRINK.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.