265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Rekuperacja

Cześć!
Zainteresował mnie ostatnio temat rekuperacji i teraz jestem przy wyborze rekuperatora mozecie mi powiedziec czym szczegolnie powinienem kierowac sie przy wyborze? W ofercie sklepu domiwoda jest fajny bo od razu z systemem odzyskiwania ciepła jak już inwestować to chyba w coś właśnie takiego co? Jak sadzicie?

Tak najważniejsze żeby był fajny - tak jak napisałeś

Widzę, że zainteresowały cię rekuperator bezkanałowy - pamiętaj że ich producenci często polecają by pracowały w parach więc możliwe że będziesz musiała zainwestować w kilka takich jednostek jeśli to domek jednorodzinny. Na rynku jest sporo takich kompaktowych rekuperatorków np. Lunos e2 , Helios też ma, Alnor - HRU-WALL. A tak ogólnie przy wyborze rekuperatora ważne jest prawidłowe dobranie wydajności i sprężu do instalacji wentylacyjnej - zadanie projektanta.

Fajny to pojęcie względne.....ważne, żeby był odpowiednio dobrany....powinieneś mieć zrobiony bilans, czyli określić ile powietrza wdmuchać i wyciągnąć z budynku. Na tej podstawie dobiera się wielkość rekuperatora...a ofert na rynku jest sporo......Mi doradziła, zrobiła, projekt i wykonała instalację plus uruchomienie rekuperatora firma ECOFAN
Polecam bo wszystko było przejrzyste i fachowe......

Z tego co wiem Ecofan nie ma swoich rekuperatorów. To są centralki Ventsa czyli produkt Made in Ukraina. Przyzwoite, ale nie do domków. Polecam polskie urządzenia - Thessla, Frapol, Wanas. Te pierwsze mają super automatykę.

Nie napisałem, że rekuperator był marki ECOFAN tylko, że firma, która mi wszystko zrobiła tak się nazywa. Zaproponowali mi kilka rekuperatorów do wyboru, w tym również Thessla, Frapol i Wanas.....Z tego co wiem mają w ofercie wszystkich wiodących producentów.....Ostatecznie wybrałem model Thessli...i jestem zadowolony....

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.