Dodaj zdjęcia

Dodaj załączniki

Post, na który odpowiadasz

Największa głupota jaką słyszałem żeby doradzac ograniczniki przepływu do instalacji gdzie jest stały przepływ. Jakim to cudem ogranicznik przepływu jakim jest AB-QM jest dobry do instalacji gdzie przepływ jest stały? Min wymagane cisnienie na zawór to 16 kPa żeby zawór działał. Jak sie porówna to z zaworem równoważącym gdzie min cisnienei to 2-3 kPa to podijamy pompę o prawie 1,5 m słupa wody. To bardzo dużo. Odległośc między grzebem a gniazdem w zaworach równoważąych to ponad 10 mm a na ABQM jest ograniczenie skoku tzn jelsi zawor ma przy 100 % nastawie skok 2,25 mm to jesli ty masz nastawe 50 % to znaczy że skok zaworu to 50 % z 2,25 czyli 1,1 mm. min nastawa na zaworze to 20 % co oznacza że wykorzystujesz 20 % skoku i masz skok 0,2 * 2,25 = 0,4 mm. I musisz dać filty przy każdym odbiorniku tylko problem w tym że przy takim skoku to żadna regulacja tylko on/off i nikt nie będzie filtrów czyścił. Ja słyszałem o obiekcie w warszawie podajże salon Mercedesa gdzie kierownik mówił że jakaś masakra z tymi zaworami i że instalacja działa fatalnie dzięki tym zaworom. Ponoć na nich tez nic się nie zmierzy wiec nie wiem jak to jest. ale z ograniczeniem skoku to jestem na 100 % pewny. Do stałego przepływu jest to najdroższe możliwe rozwiązanie ze wszystkich dostępnych. prawie 3 razy taniej jest przy wykorzystaniu zaworów równoważących. Z tym że Danfoss ma kiepskie takie zawory i nie mają pojęcia o równoważeniu. A ich spece od regulacji są beznadziejni. Gdybyś robił regulacje na ich zaworach to byś zobaczył że to jakieś nie porozumienie. Zdecydowanie polecam inne firmy które mają rozwiązania dużo tańsze i skuteczne od nich