Dodaj zdjęcia

Dodaj załączniki

Post, na który odpowiadasz

Mam centrale w domu. Nie podam jakiej firmy bo ktos pomysli ze cos reklamuje. Osobiscie nie zauwazylem w zimie zeby z nawiewnikow lecialo zimne powietrze. Trzeba unikac w miare mozliwosci umieszczania nawiewnikow nad miejscami gdzie sie bedzie siedzie. Ja w salonie np mam pod sciana zewnetrzna w rogach pokoju. A co do wychladzania pomieszczen to ma Pan w domu przeciez jakas instalacje centralengo ogrzewania. Moc takiego ogrzewania projektuje sie (przynajmniej wg normy) tak aby jej starczylo nie tylko na straty ciepla przez sciany, ale rowniez na ogrzanie 1 wymiany pow. w pomieszczeniu przy temperaturze obliczneiowej dla danej strefy klimatycznej w Polsce. Niech Pan na to spozy tak - nie montuje reku wiec sie kisze we wlasnym sosie bo wymiany powietrza przez szczelne okna nie ma. Jak montuje reku to mam komfort ale nie ma nic za darmo. Trzeba bedzie dorzucic pare zl na ogrzewanie. To sa tylko moje spostrzezenia i domysly. Jak ktos z "madrych" chce mnie zbluzgac za brak wiedzy i pisanie glupot to prosze bardzo. Nie jestem fachowcem i nie znam sie na tym ale wydaje mi sie za tak na zdrowy rozsadek z punktu widzenia uzytkownika moje domysly sa sluszne.