265
264
226
Strefa ekspertów HVACR

proszę o opinie na temat grzejników

Przymierzam się do zakupu grzejników do domku jednorodzinnego, każda z placówek handlowych zachwala te na które ma najlepsze warunki zakupu. Proszę o opinie Purmo czy Weberman ? a może inne ?

Proszę zakupić konwektory firmy ATLANCIK - francuskie , użytkuje je 12 lat bez awarii i jestem zadowolona
Pozdrawiam

W tej chwili produkowane grzejniki płytowe są podobnej jakości, choć z webermanem nie miałem stycznosci.
Proszę jednak zwrócić uwagę na szczegóły, np sposób podłaczenia grzejników V, jakość uchwytów, rodzaj wkładki zaworowej w grzejnikach V.

Weberman - zupełnie mi nie znana firma, Purmo zaś straciło nieco na jakości jak produkcję przerzucono do Rybnika, ale i tak jest to o niebo lepsza jakość od dziesiątek grzejników innych producentów obecnych na polskim rynku. Z "dobrych" które znam to Kermi, Brugman...

PS. osobiście odradzam typowe konwektory, chociaż większość obecnych paneli i tak w kilkudziesięciu procentach oddaje ciepło drogą konwekcji...

o "PURMO" lepiej zapomnieć - jakość wykonnania

ja Polecam min "Cosmo-Nowa" VHN z Wałacza kiedyś z Austrii
lub Radsona

hibernatus też ma grzejniki,skorzystaj z doradztwa,po co francuzom nabijać kabze.

Widzę,ze propozycje Kolegów są od sasa do lasa.Proponuje sprawdź co producent oferuje w zakresie.:
gwarancji-bbb ważne.
trwałosci powłoki lakierniczej i jej grubości-b.ważne
dopuszczalnego cisnienia roboczego (im wyższe tym lepiej)
wymogów odnośnie wody zasilajacej
grubosci blachy (im grubsza tym lepszy)
Powodzenia.Ps nie wszystkie grzejniki płytowe mozna montować w łazience.!!!!!!

Szanowny Pamie ! Widzę , że jest Pan laikiem w dziedzinie grzejników . Ja poleciłbym Panu bardzo dobre grzejniki płytowe produkcji firmy Buderus , które są z wygladu podobne do grzejników Purmo , ale ich jakość jest o niebo lepsza od Purmo . Można je podłączać oddolnie typ VK , lub bocznie typ K . Maja bardzo masywne wieszaki . Cenowo są zbliżone do Purmo . Jeśli chodzi o łazienkę to dobrymi grzejnikami są grzejniki firmy Monkiewicz /bardzo szeroka gama i przystępna cena/. Ja osobiście mam zamontowane grzejniki Buderusa /5-lat/ i jestem z nich zadowolony .

Pozdrawiam

Weberman- grzejniki polecam-nie żółkną w trakcie użytkowania,parametry takie same jak w innych grzejnikach,uniwersalność podlączeń.Montuję je od lat -jedyna wada---są nieco droższe niż Purmo.

Popatrz jeszcze na grzejniki ENIXA. Są co prawda elektryczne,ale moim zdaniem warte uwagi. Wcale nie droższe od standardowych,nie żółkną i ogólnie polecane przez wielu fachowców.

Ja proponuję grzejniki firmy STELRAD lub HENRAD uzytkuję je od 7 lat i zero problemów , jakośc wykonania bardzo dobra , dodatkowy plus że mogłęm je po 5 latach uzytkowania ( syn dorastał i miał tablicę do malowania) obrócić i są jak nowe!! . pamiętam że były troszkę droższe od Purmo ale ze względu na masówkę którą robi Purmo, wszyscy instalatorzy mi odradzali. Jeśli chodzi o parametry to są porównywalne .

Dobra alternatywa w systemach grzewczych to grzejniki podczerwieni firmy Vega-Heizungen.
To dobre , zdrowe i stosunkowo tanie ogrzewanie

Witam
Jeżeli chodzi o grzejniki do pokoju to polecam De Longhi panelowe umnie pracują 8 lat bez zarzutu nie ciekną i nie tracą barwy, co do grzejników to nie zgadzam się co do grzejników Monkiewicza w moim przypadku nie sprawdziły się farba się po 4 latach złuszczyła i tylko rdze widziałem, polecam zenhdera stal nierdzewna mam w jednej łazience bez zarzutów teraz kupiłem tez stal nierdzewną polerowaną na połysk kosztuje połowe cenny zendhera, firmy sunerzha tez polecam przepraszam za błędy ale dokładnie nie pamiętam jak pisze się nazwy producentów poprawnie, do łazienek nie polecam grzejników stalowych malowanych tanich firm szkoda kasy czasu i dorabiania hydraulika

Jakość grzejników jest podobna.
Najważniejsze to sensownie je dobrać jeśli chodzi o materiał oraz wielkość.
Grzejniki aluminiowe najlepiej stosować w układach otwartych - piece stałopalne.
Grzejniki stalowe płytowe objęte są gwarancja tylko w układach CO ciśnieniowych (zamkniętych).

Sposób dobrania mocy grzewczej znajdziesz w poradniku:
http://www.tanie-ogrzewanie.pl/pl/poradniki_abc/108.html

Podstawowy podział i akcesoria prezentowane są na filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=w93DqPJFPEc

Kuba

Kupiłem ostatnio do swojej łazienki grzejnik firmy Sunerzha ze polerowanej stali nierdzewnej. Gorąco polecam. Cena bardzo atrakcyjna w porównaniu do innych firm jak np. Zehnder.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.